Głosuję na Andrzeja Gawrona

Głosuję na Andrzeja Gawrona

Wstyd się przyznać, ale dopuściłam się niewierności! Uwiedziona, bliskim mi (w kilku punktach) programem Konfederacji, zagłosowałam na to ugrupowanie w ostatnich wyborach. Szybko przyszło otrzeźwienie i żal, bo zawarte przed wyborami porozumienie okazało się bardzo nietrwałe. Zaraz też doszłam do wniosku, że na rozgryzanie zawiłości politycznych układów szkoda mi życia. Widzę, że dziś tylko Prawo i Sprawiedliwość ma szanse, żeby z sukcesem zawalczyć o normalność w Polsce. Całe szczęście, że są w niej osoby, którym się udaje funkcjonować w wielkiej polityce i zachować kręgosłup moralny.

Mała retrospekcja: było to ponad trzydzieści lat temu. Bez wielkiego entuzjazmu poszłam na zebranie – Obywatelskiego Stowarzyszenia Uwłaszczeniowego Ziemi Lublinieckiej. I od progu – szok! Zaczęło się – punktualnie! Prowadzone – ściśle według przygotowanego wcześniej planu, bez dłużyzn i zbędnych słów. Kilkadziesiąt osób aktywnie działało na rzecz lokalnej społeczności i dla Polski, przeznaczając na to swój wolny czas, przez kolejnych kilka lat. Dziś to dla wielu niezrozumiałe, ale robili to bez wynagrodzenia, wspomagając jeszcze Stowarzyszenie  własnymi funduszami. Szefem był pan Andrzej Gawron.

Rodzinna firma telekomunikacyjna TEL-COM, założona przez pana Andrzeja Gawrona funkcjonuje w Lublińcu od 1994 roku. Trudności i problemów w całym ćwierćwieczu na pewno nie brakowało. Ale przedsiębiorstwo cały czas rozwija się i trwa na rynku. Teraz prowadzona przez syna – Tomasza.

A najważniejsza dla pana Andrzeja Gawrona zawsze była i jest, ciągła troska o rodzinę. Wierność rodzinie i najwyższym wartościom jest życiowym priorytetem.

I pewnie codzienność obfitowała w mnóstwo inicjatyw i wykonanych zadań, o których ja po prostu nie wiem.

Przez ostatnie cztery lata pan Andrzej Gawron służy Polsce jako poseł na Sejm RP, intensywnie pracując w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Przewodniczy Parlamentarnemu Zespołowi ds. Szpitali Powiatowych. Prowadzi przez swoje biuro poselskie wiele spraw i rozwiązuje wiele problemów lokalnych i regionalnych.

Pan Andrzej Gawron dał się poznać jako człowiek godny zaufania i kompetentny w wielu dziedzinach – fachowiec. Zawsze wierny swoim zasadom przez tyle lat, w każdej podejmowanej życiowej aktywności.  Jego życie jest dla nas gwarancją, że udzielenie mandatu poselskiego na następną kadencję jest najlepszym wyborem.

 1. Pani Grembecka wykupiła u was powierzchnię reklamową, ze tak włazi panu G w tyłek?

  Odpowiedz
 2. Witam.
  Autorka należy do Redakcji Lublinieckiego.pl. Tekst, do którego pan (pani) nawiązuje jest FELIETONEM, a więc utworem dziennikarskim, wyrażającym OSOBISTY punkt widzenia autora. Pozdrawiam, JWerner.

  Odpowiedz
 3. Głosuję na Gabriela Podbioła – mam nadzieję, że dzięki temu Lubliniec znów będzie miał swojego wyrazistego posła – bo obecny…

  Odpowiedz
 4. Zagłosuję na Pana Posła jak się wypowie, jaka była prawda z PKS-em i co zrobił dla jego uratowania, że zostaliśmy bez komunikacji do miasta.

  Odpowiedz
 5. Felieton? Zwykłe wazeliniarstwo.

  Odpowiedz
  • Helena

   Witam! dzięki za wyjaśnienie Panu Wernerowi!
   Panie Adamie, a na czym polega ta szczególna, dostrzeżona przez Pana, “wyrazistość” p. Gabriela Podbioła? Naprawdę jestem zaciekawiona!
   viha – najlepiej poszukać okazji i zadać pytanie Panu Gawronowi i wyjaśnić swoje “niewiadome” przed wyborami! A nuż będzie wypadało spełnić tę publicznie złożoną, warunkową obietnicę i na Pana Posła zagłosować:)
   xxx, ea – szkoda, że nie mamy o czym porozmawiać! Wazeliniarstwo i lizusostwo kojarzy mi się z oczekiwaniem jakichkolwiek korzyści ze strony osoby, którą tak nieszczerze traktujemy. Czuję dla Pana Gawrona szacunek i podziw, że zrezygnował z bezpiecznego i spokojnego życia na rzecz tego, co teraz robi. Wiele osób dostrzegło jego uczciwość i kompetencje i dlatego został wybrany na obecną kadencję.
   Ps.Często spodziewamy się u innych osób zachowań, które są nam właściwe i doszukujemy się cech, jakie sami mamy.

   Odpowiedz
 6. PAN Gawron kompletnie mnie zawiodll! Tylko Konfederacja !

  Odpowiedz
 7. Werner to taki lubliniecki Sakiewicz błłe rzygam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.