Gmina Woźniki: Zdolna młodzież z sukcesami!

Gmina Woźniki: Zdolna młodzież z sukcesami!

Mieszkańcy Gminy Woźniki mogą być dumni z wyjątkowych osiągnięć, po które w ostatnim czasie sięgnęły Martyna Zygadło i Justyna Pogoda. Martyna, znakomita wokalistka, przyzwyczaiła nas do swoich nadzwyczajnych zdolności i przywiozła do domu kolejne trofea, tym razem z Siemianowic Śląskich i Radzionkowa. Justyna znalazła się w gronie najlepszych uczestników IV Dyktanda Niepodległościowego w województwie śląskim!

Martyna Zygadło nie miała sobie równych w “Festiwalu Wspomnień” odbywającym się w Siemianowicach Śląskich. Festiwal przybliża twórczość nieżyjących, wybitnych artystów. Wokalistka wyśpiewała I miejsce w kategorii klas 7-8, prezentując jedną z piosenek z repertuaru Whitney Houston.

Kolejna, bardzo udana dla Martyny impreza, odbyła się w Radzionkowie. W Ogólnopolskim Festiwalu Talentów “Talentiada” wystąpiło ponad 100 wokalistów z całego kraju, prezentując bardzo wysoki poziom artystyczny. Pomimo dużej konkurencji Martyna Zygadło sięgnęła po najwyższą nagrodę Grand Prix, zyskując największe uznanie jurorów!

* * *

Justyna Pogoda została laureatką IV Dyktanda Niepodległościowego “Po polsku o historii”, odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty. Uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach ukończyła konkurs w najlepszej dziesiątce uczniów z naszego regionu! Sukces wydaje się o tyle znaczący, że w dyktandzie wzięło udział aż 7 tysięcy uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych!

Uczestników konkursu obowiązywała znajomość reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętności właściwego ich zastosowania, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi – od I wojny światowej do zmian ustrojowych w Polsce po 1989 roku.

Zwieńczeniem ortograficznych zmagań była uroczysta gala, zorganizowana w Muzeum Historii Katowic. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki ufundowane przez organizatorów konkursu. Dodatkową atrakcją dla uczniów i ich opiekunów była możliwość bezpłatnego zwiedzenia muzeum wraz z przewodnikiem.

Tekst / zdjęcie na podst.: wozniki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.