Lubliniec dla pani Grażyny Matuszek. Niesamowity Maciej Zakościelny.

Lubliniec dla pani Grażyny Matuszek. Niesamowity Maciej Zakościelny.

W sobotę, w Miejskim Domu Kultury wystąpił Maciej Zakościelny. Aktor i wokalista przyjechał do Lublińca wraz z zespołem jazzowym. Główną adresatką charytatywnego koncertu była pani Grażyna Matuszek – w trakcie spotkania mieszkańcy zbierali środki, które przeznaczone zostaną na przygotowanie psa przewodnika dla niewidomej Lublińczanki.

Wydarzenie rozpoczęło się od licytacji. Fanty sprzedane zostały za pokaźną kwotę ponad 2 tysięcy złotych – trudno się dziwić, skoro pod młotek trafiła m.in. piłka z podpisem Zbigniewa Bońka czy koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Pieniądze zasiliły konto Fundacji prowadzącej zbiórkę pieniędzy na rzecz pani Grażyny.

W drugiej części sobotniego wydarzenia na scenie pojawił się Maciej Zakościelny. Śpiewający i grający na skrzypcach artysta oczarował widownię fantastycznym wykonaniem jazzowych interpretacji piosenek z repertuaru Franka Sinatry, Agnieszki Osieckiej czy Marka Grechuty. W ramach bisu Lubliniecka publiczność wysłuchała słynnego utworu “Yesterday” grupy The Beatles i zgotowała artyście rzęsistą owację!

Maciej Zakościelny jest bardzo zajętym aktorem i koncertuje niezwykle rzadko, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że mogliśmy go gościć w naszym Domu Kultury oraz że wsparł swoim udziałem akcję charytatywną na rzecz pani Grażyny Matuszek – powiedziała Agata Woźniak – Rybka, dyrektor MDK w Lublińcu.

Inicjatywę wsparła firma Makpol Recykling, a także Urząd Miejski i Miejski Dom Kultury. Koncert uświetnił również Gość Specjalny, pan Władysław Żmuda – były Reprezentanta Polski w piłce nożnej.

Tekst na podst.: Małgorzata Parduła / Zdjęcie: Daniel Dmitriew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.