Gorący listopad w Miejsko – Powiatowej Bibliotece w Lublińcu! Atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku [PLAKATY]

Gorący listopad w Miejsko – Powiatowej Bibliotece w Lublińcu! Atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku [PLAKATY]

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału wydarzeniach zaplanowanych w listopadzie. To m.in. zabawa z grami planszowymi, tworzenie komiksów, dyskusyjny Klub Książki, spotkanie dla miłośników historii Ziemi Lublinieckiej oraz koncert Jazzowy. 

BOOM!!! NA KOMIKS I PLANSZÓWKI W LUBITECE

Komiks tworzony na żywo, gry planszowe pełne emocji – to wszystko będzie czekało na naszych uczestników 12 LISTOPADA, GODZ. 12.00-14.00. W ten dzień biblioteka zamieni się w wielką strefę kreatywności. Na początku uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach komiksu, gdzie tworzyć będą komiksowego bohatera z pomocą prowadzącej zajęcia Mariolą Widerą. W kolejnej części pasjonat planszówek Grzegorz Drynda zapewni nie tylko dobrą zabawę i relaks, ale również mentalny trening z grami karcianymi, które biblioteka otrzymała w ramach naboru „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Na stolikach czekać będą na was takie gry jak Ubungo, Łap za słówka czy FITS: Dobrze się układa. Zajęcia bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona – 20 osób.

CZYTOMANIACY. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu serdecznie zaprasza wszystkich młodych miłośników, pasjonatów literatury, bibliofilów i mole książkowe w wieku od 11 do 17 lat na spotkanie organizacyjne w ramach tworzonego Dyskusyjnego Klubu Książki. W programie: rozmowa o swoich ulubionych powieściach, nawykach czytelniczych. Na koniec wspólnie wybierzemy książkę, o której będziemy rozmawiać na następnym spotkaniu. Prowadzenie Mariola Widera.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W RAMACH LITERACKICH CZWARTKÓW W LUBITECE

Jesień to idealny czas dla miłośników książek. Długie wieczory oznaczają więcej czasu na czytanie. Z dobrą książką ani deszczowa pogoda, ani ciemność nie są straszne. 25 listopada 2021 o godz. 17.30 po raz kolejny spotkamy się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu, aby porozmawiać o „Książkach idealnych na jesień”. Zamiast ciepłego koca gwarantujemy ciepłą atmosferę, dobrą kawę i herbatę oraz emocjonujące dyskusje. Lubiteka zaprasza wszystkich miłośników literatury w podróż po świecie literackim w ramach działań Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Lubitece. Stworzymy listę polecanych publikacji i wspólnie wybierzemy tytuł miesiąca, który omówimy na kolejnym, grudniowym spotkaniu. Prowadzenie: Arletta Szymanek-Kopiec

GRA TOCZY SIĘ DALEJ – PIĄTKOWE SPOTKANIE Z PLANSZÓWKAMI

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu oraz Stowarzyszenie LubiGRAje zapraszają na piątkowe spotkanie z planszówkami GRA TOCZY SIĘ DALEJ. Prowadzenie GRZEGORZ DRYNDA 26.11.2021 (Piątek) Godz. 16.00-19.00, Lubiteka, ul. Sportowa 3. WSTĘP WOLNY! Chcecie ciekawie spędzić 3 godziny gimnastykując swój intelekt w atmosferze zdrowej rywalizacji i zabawy, macie dość męczącego wzrok telewizora czy komputera to właśnie GRY PLANSZOWE będą idealnym rozwiązaniem i pozwolą na miłe spędzenie czasu. Odpowiednio zaprojektowane gry wpływają na wiele aspektów naszego funkcjonowania, stanowiąc swoistą „siłownię dla umysłu” zarówno najmłodszych, jak i dorosłych graczy. Wystarczy przyjść na spotkanie, a organizatorzy wprowadzą was we wspaniały świat gier planszowych.

SPOTKANIE Z ARKADIUSZEM BARONEM

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu oraz Krąg Przyjaciół Zapomnianej Historii działający przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zapraszają na spotkanie z ARKADIUSZEM BARONEM Z TEKI HISTORYKA. W POSZUKIWANIU NIEZNANYCH FAKTÓW Z DZIEJÓW NASZYCH OKOLIC. 26 LISTOPADA, GODZ. 17.00. Lubiteka, ul. Sportowa 3 Wstęp wolny!

KONCERT JAZZOWY W LUBITECE 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu oraz Szkoła śpiewu AMR zapraszają na koncert uczniów ANDRZEJKOWA JAZZOWA NIESPODZIANKA W LUBITECE. 27 LISTOPADA (sobota), GODZ. 16.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.