Gwiazda nie zapomina o Lublińcu.

Gwiazda nie zapomina o Lublińcu.

W ubiegłym tygodniu Miejski Dom Kultury w Lublińcu odwiedziła Anna Świątczak, która przyjechała do rodzinnego miasta wraz z zespołem – To miły powrót po latach, bo scenę Domu Kultury w Lublińcu darzę ogromnym sentymentem – mówiła wokalistka.

Na scenie MDK formacja odbyła próbę przed koncertem promującym najnowszą płytę Anny Świątczak, zatytułowaną #Pierwszy. Zadowolenia ze spotkania nie kryją pracownicy lublinieckiej placówki – Cieszymy się, że Ania Świątczak, choć mieszka teraz daleko, śledzi wszystkie wydarzenia kulturalne w Lublińcu i jak nam powiedziała… cieszy się, że tutaj tak dużo się dzieje – powiedziała Dominika Głodek z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Urodzona w Lublińcu Anna Świątczak zadebiutowała w 1992 roku w Zielonej Górze, na kontynuacji Festiwalu Piosenki Radzieckiej gdzie zaśpiewała z zespołem Wiolinki, a rok później razem z koleżankami założyła punkrockowy zespół Kurki Z Jednej Dziórki. W 1995 roku wzięła udział w programie Szansa na sukces z piosenką „Pamiętasz była jesień” Sławy Przybylskiej. Świątczak wygrała odcinek, a także całą edycję programu na koncercie finałowym w Sali Kongresowej w Warszawie.

W 2003 została wokalistką zespołu Ich Troje, zastępując Justynę Majkowską. 21 czerwca 2004 ukazała się szósta płyta zespołu (pierwsza nagrana z Anną Świątczak), zatytułowana “6-ty ostatni przystanek”, która uzyskała status złotej płyty, sprzedając się w nakładzie ok. 35 tys. egzemplarzy. Pod koniec stycznia 2006 grupa wzięła udział w polskich eliminacjach do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji.

24 czerwca 2016 roku Ania wzięła udział w koncercie, który odbył się w Katowicach z okazji dwudziestolecia zespołu Ich Troje. W tym samym roku wydała album studyjny zatytułowany “Mińska LIFE”, który nagrała wraz ze Społecznością Chrześcijańska Południe. Od 1 czerwca 2017 roku prowadzi religijne talk-show Punkt zwrotny w chrześcijańskiej telewizji TBN Polska. W tym samym roku zapowiedziała wydanie albumu studyjnego, zatytułowanego #Pierwszy. Materiał na płytę został nagrany w GarażStudio w Sulejówku, producentem wydawnictwa był Andrzej Żarnecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.