Komplet publiczności i owacja na stojąco! “Ach te chłopy” czyli Dzień Kobiet z Kochanowicką Biesiadą! [ZDJĘCIA]

Komplet publiczności i owacja na stojąco! “Ach te chłopy” czyli Dzień Kobiet z Kochanowicką Biesiadą! [ZDJĘCIA]

Tradycją stało się, że w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach uroczystościom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet towarzyszy sztuka teatralna w wykonaniu działającej tutaj grupy wokalno-teatralnej pn. Kochanowicka Biesiada. Z tej okazji w dniach 8 i 12 marca br. mieszkańcy bawili się przy sztuce pt. „Ach te chłopy”.

Scenariusz, scenografię i teksty piosenek napisała Maria Boczoń z Kochcic. Reżyserem spektaklu jest Bogdan Wąchała, dyrektor teatru Małego w Częstochowie. Bilety na obydwa terminy rozeszły się już na kilka tygodni przed występem, co oznacza, że Kochanowicka Biesiada cieszy się coraz większą popularnością.

Podczas spektaklu, zaprezentowano znakomicie odegrane role w wykonaniu: Barbary Paul, Teresy Wujec i samej autorki – Marii Boczoń, które wcieliły się w rolę żon; Panią Burkową zagrała Maria Mańka; rolę sklepowej „Steni” odegrała Róża Kosielska i Dagmara Warzecha; inkasenta zagrał Edward Ledwoń; jako listonosz wystąpił Henryk Lupa, z kolei w rolę policjanta wcielił się Piotr Grus.Rolę nierobów… brawurowo odegrali: Henryk Boczoń, Krzysztof Porada i Zygmunt Tofilski.

Autorką uroczej krowy była Maria Grela – Dziękujemy także Marii Matusek za wsparcie wokalne. Oprawę muzyczną przygotował Henryk Boczoń. Owacje na stojąco i kwiaty dla aktorów były wyrazem uznania za ogromny wkład pracy i serce w przygotowanie występu – podkreśliła Agnieszka Mika z GCKiI w Kochanowicach.

8 marca, z okazji Dnia Kobiet nie obyło się oczywiście bez kwiatów i życzeń dla wszystkich Pań, które uroczyście złożyli Sekretarz Gminy Andrzej Domagała oraz Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Pawełczyk, natomiast w imieniu posła ziemi lublinieckiej pana Andrzeja Gawrona życzenia złożył Dawid Smol – Dyrektor Biura Poselskiego.

Zdjęcia: GCKiI w Kochanowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.