Lubliniec, komunikacja zastępcza: “Dowóz dzieci do szkół jest priorytetowy”. Interwencja radnego Adama Richtera, apel władz do mieszkańców. Zmiany w rozkładzie [przyst. Jantar, Cmentarz]

Lubliniec, komunikacja zastępcza: “Dowóz dzieci do szkół jest priorytetowy”. Interwencja radnego Adama Richtera, apel władz do mieszkańców. Zmiany w rozkładzie [przyst. Jantar, Cmentarz]

Na wniosek mieszkańców, a zwłaszcza rodziców dzieci uczęszczających do szkół, Burmistrz Miasta Lublińca wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji zastępczej w zakresie zwiększenia ilości kursów w godzinach porannych i wprowadzenia dodatkowego kursu o godzinie 7:20 z przystanku “Jantar”.

Po interwencji Adama Richtera, radnego Rady Miejskiej w Lublińcu, w której, biorąc pod uwagę dowóz dzieci i młodzieży do szkół, wskazywał na niedostateczną ilość miejsc, wniosek Burmistrza Miasta Lublińca skierowany do ZDW został uwzględniony. Do rozkładu jazdy „Komunikacji zastępczej wiadukt 906” wprowadzono zmiany oraz dodatkowe połączenie:

  • o godz. 7:20 na Linii nr 1 (trasa przez ul. Droniowicką) z przystanku “Jantar”, które będzie realizowane busem 20 osobowym, natomiast kolejne dwa dotychczasowe połączenia tj. o godz. 7:30 i 7:40 realizowane będą busem 8 osobowym.

Z uwagi na powyższe został również nieznacznie zmieniony rozkład jazdy w godzinach porannych na Linii nr 1 (przez ul. Droniowicką) z przystanku “Cmentarz”:

  • o godz. 7:15 (bus 8 osobowy), dotychczasowy kurs o godz. 7:10
  • o godz. 7:45 (bus 20 osobowy), dotychczasowy kurs o godz. 7:30, zlikwidowano dotychczasowy kurs o godz. 8.00
  • o godz. 8:45 (bus 20 osobowy), dotychczasowy kurs o godz. 9:00

“Prosimy mieć na uwadze powyższe zmiany przy planowaniu drogi do szkoły. Ponadto zwracamy się z prośbą do mieszkańców korzystających z komunikacji zastępczej w godzinach porannych, aby w miarę możliwości korzystali z innych połączeń przed godz. 8:00 z uwagi na to, że dowóz dzieci do szkół jest priorytetowy – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu.

Nowy rozkład jazdy z przystanku Jantar: TUTAJ

Jak informuje lubliniecki magistrat: “Do rozkładu jazdy zostały wprowadzone również inne zmiany. Ze wszystkimi zmianami w rozkładzie jazdy (nie tylko wymienionymi powyżej) „Komunikacji zastępczej wiadukt 906”, które będą obowiązywały od dnia 6 grudnia 2023 r. można zapoznać się na stronie internetowej firmy GTVBUS Polska Sp. z o.o.,” [TUTAJ]

Na problem braku dostatecznej ilości miejsc w busach, kursujących w ramach komunikacji zastępczej uruchomionej na czas budowy nowego wiaduktu w ciągu ulicy Powstańców Śląskich, wskazywał radny Rady Miejskiej w Lublińcu Adam Richter [klub: “Z Burmistrzem dla Lublińca”], który w tej sprawie wystąpił z wnioskiem do Burmistrza Edwarda Maniury:  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.