Lubliniec: Kultowe maszty oświetleniowe na Stadionie Miejskim do likwidacji. “Idzie nowe”!

Lubliniec: Kultowe maszty oświetleniowe na Stadionie Miejskim do likwidacji. “Idzie nowe”!

W Urzędzie Miejskim w Lublińcu rozstrzygnięto procedurę Zapytania Ofertowego na budowę nowych masztów oświetleniowych przy boisku treningowym na terenie Stadionu Miejskiego. 

Po demontażu czterech przestarzałych konstrukcji, które od lat stanowią charakterystyczny element tutejszej infrastruktury, rozpocznie się budowa również czterech, nowych, aluminiowych masztów o wysokości 14 metrów wraz ze zintegrowanymi fundamentami.

Oprócz tego dojdzie do montażu nowych linii i złączy kablowych. Inwestycję zwieńczy zawieszenie i podłączenie czterech LED’owych opraw oświetleniowych na zabudowanych wcześniej masztach.

Koszt zadania sięgnął 72.900,00 zł brutto.

Montaż nowych masztów był jednym z projektów wniesionych przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublińca.

Jak podkreślali autorzy wniosku: Wykonanie projektu zwiększyłoby dostęp do boisk treningowych i rozwiąże problem związany z dostępnością tego typu boisk, posłuży dzieciom i młodzieży uczęszczającymi na zajęcia sportowe w szkółkach piłkarskich oraz mieszkańcom Lublińca chcącym skorzystać z boiska. W okresie zimowym może służyć do rozgrywania meczów kontrolnych. W chwili obecnej boisko w okresie jesień – wiosna w godzinach popołudniowych jest wyłączony z użytkowania”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.