Lubliniec: Objazd dla budowanego wiaduktu niszczeje z każdym dniem. Będą cząstkowe naprawy na Droniowickiej

Lubliniec: Objazd dla budowanego wiaduktu niszczeje z każdym dniem. Będą cząstkowe naprawy na Droniowickiej

Z chwilą zamknięcia wiaduktu na ul. Powstańców Śląskich w Lublińcu w dniu 1 czerwca 2023, ulica Droniowicka stała się jednym z objazdów wyznaczonych na czas długotrwałej budowy nowego obiektu – jej zakończenie przewidziane jest w lutym 2025 roku.

Uruchomienie objazdu wiązało się ze zwiększoną intensywnością ruchu na odcinku, który jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji raził oczy pogarszającym się stanem nawierzchni. 

W szybkim czasie stan ulicy Droniowickiej ulegał dalszej degradacji. Spotkało się to z reakcją zarządcy drogi, Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

“Przystępujemy do napraw najbardziej uszkodzonych odcinków nawierzchni ul. Droniowickiej w Lublińcu. Są to naprawy cząstkowe” – poinformowano na oficjalnej stronie Powiatu.

W rozmowie z Lublinieckim.pl Tadeusz Konina – wicestarosta lubliniecki, zapowiedział, że gruntowna naprawa odcinka planowana jest dopiero po ukończeniu budowy nowego wiaduktu na ul. Powstańców Śląskich.

Kolejne remonty cząstkowe we wszystkich gminach?

Starostwo Powiatowe w Lublińcu przymierza się do kolejnych remontów cząstkowych. W poniedziałek 12 lutego w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano ogłoszenie o Zamówieniu na “Bieżące utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu lublinieckiego w gminach: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Lubliniec i Pawonków w 2024 roku”.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 27 lutego. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę zadania, będzie ono realizowane do końca listopada 2024.

Przebieg postępowania możecie śledzić: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.