Medalistka olimpijska z Rio Maria Springwald w Lublińcu!

Medalistka olimpijska z Rio Maria Springwald w Lublińcu!

10 listopada Szkołę Podstawową nr 3 w Lublińcu odwiedziła, na zaproszenie dyrekcji tej placówki,  wioślarka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro w 2016 roku, Maria Springwald.

Urodziła się w Krakowie, ale ma bliskie związki z naszym miastem. Jej dziadek i wujkowie urodzili się w domu naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 3. W swoim dorobku posiada już wiele medali:

– w Pucharze Świata dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal

– w Akademickich Mistrzostwach Świata złoty medal

– w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata srebrny medal

– w Mistrzostwach Europy dwa brązowe i srebrny medal.

Grono pedagogiczne i uczniowie przyjęli mistrzynię bardzo serdecznie. Przygotowali rysunki, plakaty oraz ciekawe występy artystyczne na sali gimnastycznej. Otrzymała też kwiaty i statuetkę przyjaciela Szkoły. Spotkanie z olimpijką uhonorowali również Burmistrz Edward Maniura, olimpijczyk z 1972 roku Zygmunt Anczok i jej wujkowie: radny Rady Miejskiej w Lublińcu Jan Springwald oraz jego brat Paweł. Pani Maria zaprezentowała drogę swojej kariery sportowej oraz zdjęcia i filmy z olimpiady w Rio. Na koniec niemal wszystkie dzieci ustawiły się w kolejce po zdjęcie z podpisem medalistki olimpijskiej jednocześnie robiąc sobie z nią zdjęcia własnymi telefonami. Olimpijka była wzruszona tak serdecznym przyjęciem przez wszystkich a szczególnie przez dzieci.

Następnego dnia tj. 11 listopada nasza bohaterka wzięła udział w Biegu Niepodległości 2016 jako gość honorowy wraz ze swoimi kuzynami Anią i Robertem Springwald.

Po krótkim odpoczynku po olimpiadzie  zaczyna się nowy etap intensywnych ćwiczeń i przygotowań do Mistrzostw Świata i Europy. Jak sama wspomina w ostatnim roku przed igrzyskami spędziła ponad 300 dni poza domem na zgrupowaniach w kraju i za granicą  m. in. w Portugalii i Włoszech. Burmistrz Lublińca zaprosił panią Marię Springwald na uroczyste otwarcie kompleksu sportowego „Sparty Lubliniec”, które planowane jest we wrześniu przyszłego roku. Powiedziała, że bardzo chętnie skorzysta z zaproszenia jeśli tylko czas jej na to pozwoli, choć będzie to trudne, bo w tym okresie planowane są Mistrzostwa Świata, do których już teraz intensywnie się przygotowuje. Liczymy na to, że często będziemy słyszeć w mediach o sukcesach pani Marii Springwald w mistrzostwach Polski, Europy i Świata, a przede wszystkim liczymy na kolejny medal za cztery lata na olimpiadzie w Tokio.

dsc_2176

dsc_2236

dsc_2304

dsc_2307

dsc_2317

img_3296

img_3297

  1. Serdeczne gratulacje!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.