Nowe połączenia PKP Intercity

Nowe połączenia PKP Intercity

Znamy już rozkład jazdy pociągów spółki PKP Intercity, który zacznie obowiązywać od 11 grudnia 2016 roku. Zaznaczamy, że nie jest to korekta, a całkowicie nowy rozkład jazdy. Organizacja przewozów pasażerskich w Polsce wygląda tak, że każdego roku w II niedzielę grudnia wchodzi w życie roczny rozkład jazdy, natomiast w ciągu jego obowiązywania pojawiają się korekty związane głównie z pracami torowymi, które wymuszają zmiany.

W nowym rozkładzie, który podała spółka PKP Intercity obsługująca segment połączeń dalekobieżnych, pojawiło się kilka nowości.

Niestety tak jak było to do tej pory, w Lublińcu zatrzyma się tylko jedna para pociągów klasy premium PENDOLINO. Do tej pory było tak, że do Warszawy Pendolino odjeżdżało wieczorem, a do Wrocławia w godzinach rannych. Od 11 grudnia będzie odwrotnie. W kierunku Warszawy Pendolino będzie odjeżdżać rano, natomiast w przeciwnym kierunku wieczorem. Pojawią się ponadto nowe całoroczne pociągi kursujące nad morze. O godz. 10:32 odjeżdżać będzie pociąg Szkuner, który docelowo będzie kursował do Kołobrzegu (zamiast pociągu Szyndzielnia, który obecnie dociera tylko do Poznania). O godz. 12:02 pociąg Matejko odjeżdżać będzie do Świnoujścia (obecnie tylko do Wrocławia). Pojawi się także całkowicie nowy pociąg Boznańska w relacji Wrocław Główny-Przemyśl. W kierunku Przemyśla skład ten ze stacji Lubliniec odjeżdżał będzie już o 5:48. Obecnie pierwszy pociąg do Przemyśla odjeżdża o 7:28 (IC Wyspiański). Do Wrocławia odjazd z Lublińca zaplanowano na 22:03.

Pociąg IC Chełmoński, kursujący obecnie do Wrocławia, wydłużony będzie do Szczecina.

Pociąg TLK Osterwa, który kursował do tej pory w relacji Kraków-Gorzów Wielkopolski, docelowo będzie jeździł do Szczecina.

Pociąg IC Wybicki w relacji Kraków Gł. – Poznań zmieni nazwę na TLK Pułaski.

W wybranych terminach, jeździł będzie nocny pociąg Haller w relacji Zakopane – Szczecin Gł.

Od kwietnia w weekendy pojawi się także dodatkowy pociąg Rawa na trasie Katowice – Poznań Gł.

Do Warszawy kursować będzie łącznie 5 , do Krakowa 11, do Poznania 9, a do Wrocławia 13 pociągów spółki PKP Intercity.

Trzeba przyznać, że opublikowany rozkład jazdy wygląda obiecująco. Boli natomiast fakt, że w dalszym ciągu tylko jedna para pociągów Pendolino będzie zatrzymywała się w Lublińcu. 3 inne pary pociągów tej klasy, które kursują na trasie Wrocław Gł. – Warszawa Wsch., miną miasto bez zatrzymania się.

Czekamy na opublikowanie rozkładu jazdy przez Koleje Śląskie oraz spółkę Przewozy Regionalne.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy wykaz połączeń PKP Intercity w formacie excel

20161117-lubliniec-rj-2016_17

(rozkład udostępniony przez PKP Intercity S.A. Centrala Spółki, Biuro Rozwoju Oferty i Produktów)

O dalszych zmianach będziemy na bieżąco Czytelników informować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.