Miasto Lubliniec zagospodaruje teren wokół nieczynnego basenu? Ważna zapowiedź Burmistrza

Miasto Lubliniec zagospodaruje teren wokół nieczynnego basenu? Ważna zapowiedź Burmistrza

“Przystępujemy do pierwszego etapu zagospodarowania terenów rekreacyjnych wzdłuż Kanału Grunwaldzkiego i byłego otwartego kąpieliska przy ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty” – zapowiada Burmistrz Lublińca Edward Maniura przypominając, że Miasto dysponuje już dokumentacją techniczną na realizację inwestycji.

W pierwszych dniach grudnia ubiegłego roku Przewodniczący Rady Miejskiej w Lublińcu, Gabriel Podbioł [klub Z Burmistrzem dla Lublińca] skierował interpelację do Burmistrza, w której wskazał na potrzebę utworzenia miejsc wypoczynkowych i rekreacyjnych wzdłuż ulicy Szymanowskiego [rejon tzw. “Manhattanu”] w postaci parku – z nasadzeniem drzew, wytyczeniem ścieżek i montażem ławek.

“W najbliższym czasie nie planuje się inwestycji w zakresie zagospodarowania przedmiotowego terenu. W przyszłym roku przystępujemy do pierwszego etapu zagospodarowania terenów rekreacyjnych wzdłuż Kanału Grunwaldzkiego i byłego otwartego kąpieliska przy ul. 74 GPP, na które to zadanie została opracowana dokumentacja techniczna. Mając na uwadze powyższe nie jest wskazane rozpoczynanie nowych zadań inwestycyjnych, na które konieczne byłoby zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych” – podkreślił w swojej odpowiedzi Edward Maniura.

Wspomniana dokumentacja techniczna pierwszego etapu zagospodarowania terenów przy ul. 74 GPP [wykonawca dokumentacji wyłoniony w listopadzie 2021, 38.900,00 złotych] obejmuje takie elementy jak:

  • oświetlenie terenu typu LED,
  • plac zabaw dla dzieci z elementami sensorycznymi (6-9 szt. urządzeń, w tym 2-3 szt. urządzeń przeznaczonych dla
    dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach)
  • ścianka wspinaczkowa dla dzieci i dorosłych,
  • dwa boiska do gry w plażową piłkę siatkową (8m x 16m)
  • siłownię zewnętrzną dla dorosłych (5-8 szt. urządzeń),
  • wiaty z ławkami i stolikami szachowymi,
  • komunikację – preferowane nawierzchnie przepuszczające wodę opadową,
  • miejsca postojowe dla pojazdów typu “foodtrack”
  • małą architekturę, tj. kosze na śmieci, gabiony z roślinnością, stojaki na rowery (min. 20 szt. miejsc na rowery),
  • niezbędne ogrodzenia,
  • niezbędną zieleń

“W dokumentacji należy ująć propozycję sposobu użytkowania istniejących budynków będących w budowie (lub ewentualną ich rozbiórkę)” – czytamy w materiałach opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej lublinieckiego magistratu.

Czy planowane rozpoczęcie pierwszego etapu zagospodarowania terenów rekreacyjnych wzdłuż Kanału Grunwaldzkiego i byłego otwartego kąpieliska może być przyczynkiem do reaktywowania nieczynnego basenu, o którym często w swoich komentarzach wspominają mieszkańcy Lublińca? O to zapytaliśmy Burmistrza w korespondencji mailowej.

Do tematu powrócimy…

AKTUALIZACJA [8.02.2023]

 

 

Zdjęcia: Jerzy Orszulak [archiwum]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.