Młodzi szachiści z Koszęcina nie zwalniają tempa. Świetny start Szymona Łodzińskiego!

Młodzi szachiści z Koszęcina nie zwalniają tempa. Świetny start Szymona Łodzińskiego!

Znakomity występ w 33. Szachowych Mistrzostwach Państwowej Szkoły Publicznej nr 2 w Kluczborku zanotował Szymon Łodziński, reprezentujący sekcję “Szachowe Ludki” z Koszęcina.

Impreza odbyła się w minioną sobotę. W mistrzostwach wystartowało 54 zawodników z województw opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Co ciekawe – rozgrywki przeprowadzono w jednej grupie, w której dorośli rywalizowali wraz z dziećmi, natomiast podział wiekowy wzięto pod uwagę wyłącznie w klasyfikacji końcowej.

9-letni szachista, trenujący na co dzień w barwach “Szachowych Ludków”, w 7 rundach zdobył 4 punkty i wśród 18 startujących juniorów młodszych (do 13 lat) zajął znakomite, drugie miejsce!

W poprzednich tekstach podkreślaliśmy, że sekcja szachowa z Koszęcina to prawdziwy fenomen w skali powiatu – jeszcze kilka lat temu w okolicach Koszęcina szachy odchodziły w zapomnienie, zwłaszcza wśród młodych ludzi, zafascynowanych grami komputerowymi i tabletami. Tymczasem dzięki zaangażowaniu twórcy “Szachowych Ludków”, Jana Nowakowskiego, coraz więcej dzieci rozpoczyna przygodę z figurami na szachownicy a sekcja, działająca przy miejscowym Domu Kultury, sięga dzisiaj po kolejne sukcesy, promując przy okazji kolejne talenty!

Wszelkie informacje na temat dokonań dzieci zrzeszonych w “Szachowych Ludkach”, znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcie: szachoweludki.opx.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.