Nasi ministranci zagrają o Mistrzostwo Diecezji Gliwickiej!

Nasi ministranci zagrają o Mistrzostwo Diecezji Gliwickiej!

Dobre wieści napłynęły do nas z Pyskowic. W minioną sobotę odbyły się tutaj półfinały kategorii młodszej w ramach 18. Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Gliwickiej. Do kwietniowego finału awansowali ministranci reprezentujący parafię św. Edyty Stein z lublinieckiego Steblowa oraz parafię NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie (dekanat Woźniki).

Szansę na udział w finałach mają również ministranci z terenu powiatu lublinieckiego, występujący w średniej i starszej kategorii wiekowej!

W poszczególnych dekanatach należących do Diecezji Gliwickiej zakończyły się już turnieje eliminacyjne z udziałem wszystkich grup wiekowych. Sobotni turniej, w którym wystąpiło 14 najmłodszych zespołów reprezentujących dekanaty, rozpoczął kolejną, półfinałową fazę rozgrywek.

Drużyny z najmłodszej kategorii wiekowej (rocznik 2006 i młodsi) rozlosowane zostały do grup turniejowych, w których rozgrywano mecze systemem “każdy z każdym”. Zwycięzcami grup i zdobywcami awansu do kwietniowych finałów zostali ministranci z parafii: Zabrze-Biskupice, św. Jana Chrzciciela, Gliwice-Brzezinka oraz Lubliniec-Steblów i Boronów!

Obie nasze ekipy zgarnęły komplety punktów w swoich grupach. Dobrą formą strzelecką błysnęli Konrad Mrozek (Steblów) i Igor Żuk (Boronów), którzy zdobyli po pięć bramek i zdominowali klasyfikację najlepszych strzelców turnieju półfinałowego! Z fazy półfinałowej, niestety, odpadli ministranci z parafii w Lisowie (dekanat Sadów), którzy w swojej grupie ustąpili tylko drużynie z Gliwic-Brzezinki.

Przed nami półfinałowe emocje w rywalizacji średniej i starszej kategorii wiekowej. W pierwszej z tych grup wystąpią ministranci z Lisowa, Lubecka i Woźnik. W gronie najstarszych zawodników zagrają, najlepsi w eliminacjach, ministranci z Kochcic, parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu oraz Koszęcina.

Warto dodać, że w ubiegłorocznych Mistrzostwach Diecezji Gliwickiej znakomicie zaprezentowali się członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza z Łagiewnik Wielkich (gm. Pawonków). 14 kwietnia 2018 roku drużyna z parafii św. Jana Chrzciciela wywalczyła tytuł mistrzowski w średniej grupie wiekowej, a na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców znalazł się zawodnik tej drużyny, Dawid Skubała. W rozgrywkach 2018 udział wzięło łącznie aż 129 zespołów z całej diecezji.

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące rozgrywek – TUTAJ.

Zdjęcie: archiwum facebook.com/lso.gliwice (2018)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.