Nawałnica nad powiatem lublinieckim. Uszkodzone dachy, przewrócone drzewa. Jaka prognoza na wtorek?

Nawałnica nad powiatem lublinieckim. Uszkodzone dachy, przewrócone drzewa. Jaka prognoza na wtorek?

19 interwencji Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lublińca oraz Ochotniczych Straży Pożarnych – to efekt nawałnicy, która w poniedziałek przetoczyła się nad powiatem lublinieckim.

Skutki gwałtownej burzy z porywistym wiatrem najmocniej odczuli mieszkańcy wschodniej części powiatu – w czterech zdarzeniach, w miejscowościach Wierzbie, Hadra i Olszyna, odnotowano uszkodzenia poszycia dachów – Pozostałe działania zastępów straży pożarnej związane były głównie z usuwaniem powalonych drzew lub konarów – podsumował w poniedziałkowy wieczór mł. bryg. Wojciech Kwapień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Na terenie boiska piłkarskiego w Olszynie żywioł przewrócił “piłkochwyt” zainstalowany za jedną z bramek.

Niebezpiecznie było w niemal całym województwie śląskim. Strażacy interweniowali tutaj łącznie przy około 300 zdarzeniach. W powiecie częstochowskim ewakuowano 160 uczestników obozu harcerskiego. W całym kraju do godziny 20:00 w poniedziałek bez prądu pozostawało około 20 tysięcy odbiorców.

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek burze mogą wystąpić na wschodzie oraz na południu kraju, w tym w powiecie lublinieckim lecz tutaj nie powinny być one tak silne jak w poniedziałek – Prognozowane są opady deszczu do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad – informuje IMiGW.

Zdjęcia: OSP Olszyna [Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.