Niemal 20 milionów dla Lublińca z Unijnej Perspektywy 2021/27. Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne

Niemal 20 milionów dla Lublińca z Unijnej Perspektywy 2021/27. Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne

Dzisiaj w Katowicach została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Województwa Śląskiego a Subregionem Centralnym, na mocy której Miasto Lubliniec będzie mogło wykorzystać około 20 milionów złotych środków unijnych z nowej Perspektywy Unijnej 2021 – 2027 na cztery zadania, które wcześniej zostały przez nas zgłoszone – poinformował we wtorek Burmistrz Miasta Lublińca, Edward Maniura w nagraniu opublikowanym na oficjalnym profilu Miasta w portalu Facebook. 

Władze Lublińca zamierzają przeznaczyć ponad 5,2 mln złotych na wykonanie I etapu budowy Ekoparku w rejonie otwartego basenu w Parku Grunwaldzkim. Kolejne środki w kwocie ponad 7 milionów mają umożliwić budowę nowych oraz modernizację istniejących ścieżek rowerowych na obszarze Lublińca. Ponad 7,4 mln złotych przeznaczonych zostanie na termomodernizację budynków i odnawialne źródła energii w ramach I i II edycji Programu “Słoneczny Lubliniec”.

W opublikowanym nagraniu burmistrz przypomniał, że środki z tzw. Siedmioletniej Perspektywy Unijnej powinny być już realizowane od roku. Nie są to środki z zablokowanego Krajowego Planu Odbudowy.

Niestety, przesuwa się wszystko w czasie ale ze strony samorządowej dzisiaj został dokonany ostatni krok, została podpisana umowa, z której wynika, że możemy już rozpocząć działania. Wszystko jednak będzie zależało od tego czy te środki trafią na konto w Warszawie, czyli jak szybko porozumie się Rząd z Brukselą w sprawie naszych środków, które są nam bardzo potrzebne na różnego typu inwestycje – podkreślił Edward Maniura.

Film prezentujący planowane inwestycje dostępny jest: TUTAJ [“Miasto Lubliniec”, prof. Facebook]

Zdjęcie powyżej: kadr z filmu [“Miasto Lubliniec”, prof. Facebook]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.