Od stycznia niespodziewane ulgi dla strażaków!

Od stycznia niespodziewane ulgi dla strażaków!

Z początkiem nowego roku członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, otrzymywać będą rabat na paliwa w sieci ORLEN, na terenie całego kraju. 

Według komunikatu podanego przez koncern – Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tych formacji z rabatu w wysokości 8 groszy brutto za jeden litr paliwa na stacjach Orlen oraz na stacjach Bliska – Jak podkreślają przedstawiciele PKN Orlen, firma od lat współpracuje z jednostkami OSP, doceniając w ten sposób zaangażowanie strażaków w zapewnianie bezpieczeństwa obywatelom. W 2018 roku PKN Orlen przeznaczył na ten cel niemal 4 miliony złotych, a w trakcie ostatnich 18 lat – 12 milionów, inwestując głównie w wyposażenie jednostek. Rabaty, które wprowadzone zostaną od 1 stycznia mają być kolejnym przykładem wsparcia, tym razem bezpośrednio dla strażaków.

Dzięki nowej umowie, podpisanej w środę przez Prezesa Zarządu PKN Orlen, Daniela Obajtka oraz Leszka Suskiego, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – ulgi obejmować będą blisko 101 tysięcy członków OSP włączonych do KSRG, którzy otrzymają specjalne karty lojalnościowe, uprawniające do zniżek. Przedstawiciele Orlenu wskazują jednocześnie, że umowa oznacza dla PKN wzrost potencjału wskaźników sprzedaży na stacjach paliw.

W 22 z 46 jednostek zlokalizowanych na terenie powiatu lublinieckiego, strażacy zaoszczędzą więc 8 złotych na stu litrach paliwa. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów umowy przypieczętowanej przez PKN i KG PSP. Wiemy jednak, że na wdrożenie ulg dla strażaków z jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego… zareagowali już członkowie OSP spoza KSRG. Zamieścili oni krytyczne komentarze na profilu Prezesa Zarządu PKN, Daniela Obajtka w portalu Facebook, wskazując na dyskryminację formacji niezrzeszonych w systemie. Łącznie w całym kraju zarejestrowanych jest ponad 16 tysięcy jednostek ochotniczych, z czego 4,4 tysiące znajduje się w KSRG.

Zdjęcie: archiwum 2010.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.