Oświadczenie Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II

Oświadczenie Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II

Działający od 2016 roku Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, wydał Oświadczenie w sprawie oskarżeń o “tuszowanie pedofilii wśród księży w Kościele Katolickim” przez Ojca Świętego. Oświadczenie zostało zostało przyjęte podczas Posiedzenia Zespołu w dniu 7 grudnia.

Zespół zajmuje się podtrzymywaniem pamięci oraz krzewieniem nauki i dorobku intelektualnego Papieża Polaka. Współpracuje z licznymi instytucjami popularyzującymi wiedzę o św. Janie Pawle II.

Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II jest Poseł Ziemi Lublinieckiej, Andrzej Gawron.

“Jako Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec karygodnych, skandalicznych i fałszywych oskarżeń wobec św. Jana Pawła II. Środowiska lewicowe i liberalne, przy pomocy machiny propagandowej, nieustannie od lat podkopywały autorytet Kościoła i samego św. Jana Pawła II. Obecnie przypuściły frontalny atak na największego z Rodu Polaków, naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II – przypisując mu tolerowanie czy wręcz współudział w tuszowaniu pedofilii, wśród księży w Kościele Katolickim.

Fakty są zgoła odmienne, ale w tym ataku, nie chodzi przecież o fakty i prawdę, chodzi o zaprowadzenie na gruzach kościoła i naszych wartości narodowych i chrześcijańskich innego porządku wyzutego z wszelkich wartości. Pragniemy przypomnieć, że to właśnie Papież Jan Paweł II był największym obrońcą moralności we wszystkich aspektach życia rodzinnego, społecznego, politycznego, również w Kościele.

Papież był wielkim piewcą wolności, ale wolności, która rodzi się z prawdy i potem wiąże się ze zobowiązaniami – wolności danej i zadanej. To on uczył nas cywilizacji miłości i życia w prawdzie, która wyzwala człowieka i czyni go w pełni wolnym. To on przeprowadził nas przez ,,morze czerwone” do wolnej Ojczyzny. To również Ojcu Świętemu zawdzięczamy naszą wolność, którą codziennie wypełniamy treścią.

Dlatego wzywamy Polki, Polaków, wszystkich ludzi dobrej woli – nie bądźmy bierni. Stańmy odważnie w obronie naszych narodowych wartości i Kościoła. To Kościół Katolicki był fundamentem naszej państwowości, a przez minione wieki był ostoją naszych wolnościowych i narodowych aspiracji. Nawet w najtrudniejszych czasach niewoli i wojen księża katoliccy krzewili polskość i nie wahali się złożyć w ofierze swojego życia. Wspomnieć należy tutaj ks. Ignacego Skorupkę, który zginął prowadząc młodzież do ataku w wojnie z bolszewikami, czy ks. Jerzego Popiełuszkę – męczennika za prawdę i wolność i wielu, wielu innych naszych bohaterskich kapłanów.

Nie pozwólmy aby imię Boże i Świętego Jana Pawła II było obrażane i znieważane w naszej Ojczyźnie.

To dziś nasz obowiązek wobec przodków – to nasza odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń.

Na podstawie / zdjęcie: informacja prasowa, Biuro Poselskie Posła Andrzeja Gawrona 

 1. Wszystko dlatego iż w PIS-owskiej Polsce nie ma kary za kłamliwe oskarżenia i kłamstwa !

  Odpowiedz
 2. Panie janie. Chyba strzelił Pan sobie w kolano.

  Odpowiedz
  • Helena

   Witam! Dziękuję bardzo Panu Wernerowi za ten tekst! Trzeba pokazywać dobro, a nie skupiać się na przejawach zła (o czym często zapominam). Uleciała też dawno z mojej pamięci inf. o tym, że Poseł Ziemi Lublinieckiej – Pan Andrzej Gawron jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Świętego Jana Pawła II. A informację o Oświadczeniu, też przeoczyłam.
   Cytat z portalu Fronda: “W 1976 roku pewien kardynał podczas wystąpienia w Stanach Zjednoczonych wypowiedział bardzo mocne i prorocze słowa:
   Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, by szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a anty-Kościołem, Ewangelią a jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności. To czas próby, w który musi wejść cały Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów. Tym kardynałem był KAROL WOJTYŁA.”
   Dwa lata później stanął na czele Kościoła katolickiego. Przez wszystkie lata swego pontyfikatu Jan Paweł II był największym i nieprzejednanym przeciwnikiem wojującego komunizmu! Dziś żyje w swoich dziełach i w naszej pamięci!
   Dziękuję Panie Pośle za obronę dziedzictwa Świętego Jana Pawła II!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.