Po gminie Woźniki kolejny samorząd w powiecie lublinieckim uruchomił bezpłatne połączenia autobusowe na swoim terenie!

Po gminie Woźniki kolejny samorząd w powiecie lublinieckim uruchomił bezpłatne połączenia autobusowe na swoim terenie!

Miło nam poinformować, że w związku z pozyskanym dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, od dnia 1 lipca 2021 r. transport publiczny na terenie całej gminy będzie bezpłatny – poinformowano na oficjalnej stronie internetowej gminy Boronów. To kolejny samorząd po gminie Woźniki, który zlikwidował wykluczenia komunikacyjne na swoim terenie. 

Usługi w gminie Boronów świadczyć będzie firma GTVBUS Polska, sp. z o.o. – ten sam przewoźnik, który rozpoczął kursy na obszarze gminy Woźniki.

Stosowne zarządzenie w sprawie bezpłatnych przewozów wydał już Wójt Gminy Boronów – Krzysztof Bełkot. Zgodnie z treścią dokumentu, bezpłatna komunikacja funkcjonować będzie do końca 2021 roku – z możliwością zmiany.

Wójt Gminy Boronów wydał również Ogłoszenie o zamiarze  bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego z datą przypadającą na 31 grudnia 2021 – Transport zbiorowy, autobusowy odbywać się będzie na linii komunikacyjnej: 1) Dębowa Góra – Boronów;  2) Zumpy – Hucisko; 3) Boronów – Boronów.

Szczegółowy rozkład jazdy w gminie Boronów dostępny jest: TUTAJ [źr. czestochowa.gtvbus.pl]

Czytaj również:

Komunikacyjna rewolucja w gminie Woźniki. Od 1 lipca startują BEZPŁATNE połączenia autobusowe we wszystkich sołectwach! [MAPA]

  1. Idę o zakład że Gmina Ciasna będzie ostatnia.

    Odpowiedz
  2. A kiedy Lubliniec?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.