Pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych! [ZDJĘCIA]

W niedzielę, w Lublińcu, odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”. Na dystansie 1963 metrów pobiegło 101 zawodników. Wśród panów najlepszy był Dawid Garcorz z klubu Mafia Team Lubliniec. W gronie pań zwyciężyła Dorota Kubisz, reprezentująca Wojskowy Klub Biegacza “Meta” Lubliniec.

Start i metę niedzielnego biegu wyznaczono w pobliżu Jednostki Wojskowej Komandosów. Trasa wiodła przez Miejski Park Grunwaldzki w Lublińcu. Dość specyficzna długość dystansu, 1963 metry, symbolizuje rok, w którym zginął ostatni Bohater należący do formacji Żołnierzy Wyklętych – powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiającego opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej Związkowi Radzieckiemu oraz podległym mu służbom w Polsce.

Z uwagi na wyjątkowy charakter niedzielnego biegu, organizowanego już po raz siódmy w wielu miastach na terenie Polski, zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy. Otrzymali oni pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki wręczone przez przedstawicieli Wojskowego Klubu Biegacza “Meta” i Jednostki Wojskowej Komandosów – organizatorów przedsięwzięcia. Cieszy obecność i udział nie tylko reprezentantów tutejszych klubów biegowych ale również całych rodzin, które pokonały dystans ponad 1,6 kilometra.

Hołdując jednak sportowej rywalizacji, warto wymienić nazwiska biegaczy, którzy znaleźli się najwyżej w końcowej klasyfikacji. W rywalizacji panów zwyciężył Dawid Garcorz (Mafia Team Lubliniec) z czasem 7 minut i 32 sekundy. Drugi był, reprezentujący ten sam klub, Mateusz Grobelny, z rezultatem 7:42. Na trzecim miejscu bieg ukończył Tomasz Sosnowski z WKB Meta, z czasem 7:47.

Dzielnie radziły sobie panie – w tej kategorii triumfowała Dorota Kubisz z wynikiem 9:52. Zawodniczka WKB Meta wyprzedziła Agnieszkę Ziaja (KPP Lubliniec), która pokonała trasę z czasem 10:02. Trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Dubowska (ZSOT Lubliniec) notując wynik 10 minut i 29 sekund.

Najstarszym zarejestrowanym uczestnikiem biegu, był 71-letni pan Florian Ulfik z WKB Meta Lubliniec. Najmłodszym zawodnikiem na liście startujących był Paweł Żółtański, 5-latek z Kochanowic!

Komplet wyników dostępny jest TUTAJ [źródło: wkbmeta.pl]