Policyjne podsumowanie 2016 roku

Policyjne podsumowanie 2016 roku

Zatrzymani przestępcy, działania prewencyjne i akcje ratujące życie, zdarzenia drogowe, dynamiczne pościgi i uroczystości państwowe, to tylko niektóre ubiegłoroczne wydarzenia z udziałem lublinieckich mundurowych. Policjanci podsumowują miniony rok.

STYCZEŃ

Policjanci przejęli „lewe” papierosy

Lublinieccy policjanci przejęli ponad 200 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Nielegalny towar sprzedawał mieszkaniec Lubszy. Kwotę uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na ponad 3 tys. zł.

LUTY

Konsultacje społeczne w związku z tworzeniem map zagrożeń

Na terenie całego powiatu odbyły się konsultacje w sprawie tworzenia tzw. mapy zagrożeń. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy. Dane statystyczne i spostrzeżenia uczestników spotkania zostaną wykorzystane przy tworzeniu nowego narzędzia.

MARZEC

Włamał się apteki. Został zatrzymany.

Lublinieccy policjanci zatrzymali 33-latka, który włamał się do apteki. Amator medykamentów nie zdążył jednak uciec z łupem. W momencie gdy próbował wydostać się przez okienko podawcze, utknął w nim a miejscu pojawił się właściciel apteki, który ujął sprawcę i powiadomił policjantów.

KWIECIEŃ

Do policyjnego aresztu trafili włamywacze

Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków, którzy próbowali włamać się do sklepu przy ulicy Paderewskiego w Lublińcu. Włamywacze nie zwrócili uwagi, że wewnątrz przebywa pracownik…… i zatrzymani szybko trafili do policyjnego aresztu. W ręce lublinieckich mundurowych wpadli też 18 i 27 -letni mieszkańcy Lublińca, którzy dokonali szereg włamań do altanek na terenie ogródków działkowych.

MAJ

Niedoszły samobójca uratowany

Dzięki reakcji kierowców ciężarówek i szybkiej interwencji policjantów, uratowano 18-letniego mieszkańca miasta. W rejonie Kokotka młody człowiek próbował odebrać sobie życie wjeżdżając rowerem pod nadjeżdżające ciężarówki. Na szczęści8e pomoc nadeszła na czas i niedoszły samobójca trafił pod opiekę lekarzy.

CZERWIEC

Uczniowie „walczyli”, policjanci uczyli

Lublinieccy policjanci uczestniczyli w imprezie plenerowej „Bitwa Szkół o Klucz do Bram Miasta” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Lublińcu. Jedną z konkurencji, był test wiedzy z zakresu znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzili, czy młodzi użytkownicy dróg, którzy niebawem usiądą za kierownicą pojazdów, znają obowiązujące przepisy i potrafią bezpiecznie poruszać się po drogach.

LIPIEC

Obchody Święta Policji

W Koszęcinie, gdzie po raz pierwszy odbyły się uroczystości z okazji święta policji, z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Romana Rabsztyna, ponad 40 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

SIERPIEŃ

Dzięki reakcji mieszkanki, zatrzymano pijaną kierującą

Czujność i właściwa reakcja mieszkanki powiatu uniemożliwiła dalszą jazdę pijanej kobiecie. Widząc jadącego „zygzakiem” forda, powiadomiła o tym fakcie policjantów. Mundurowi zatrzymali kierującą, która jak się okazało, prowadziła samochód mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

WRZESIEŃ

Wizyta policjantów z Holandii

W lublinieckiej komendzie gościła delegacja funkcjonariuszy Policji w Holandii. Celem wizyty była wymiana doświadczeń i informacji pomiędzy policjami obu krajów, w szczególności związanych ze służbą dzielnicowego i jego rolą w kształtowaniu poczucia bezpieczeństwa. Holenderscy mundurowi przyglądali się pracy lublinieckich policjantów, spotkali się z mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnego samorządu.

PAŹDZIERNIK

Tragiczne wypadki na drodze nr 11

Jednego po popołudnia, na drodze nr 11 doszło do dwóch wypadków, w których zginęły 3 osoby. Lublinieccy policjanci wraz z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po lustracji trasy podjęli działania mające zwiększyć bezpieczeństwo na tym odcinku.

LISTOPAD

Pościg ulicami miasta i zatrzymanie włamywacza

Sceny niczym z gansterskiego filmu rozegrały się w centrum miasta. Ulicami Lublińca uciekał kierowca bmw. Mężczyzna, który prowadził samochód, nie miał prawa jazdy. Pościg zakończył się zatrzymaniem szaleńca. Na szczęście nikomu nic się nia stało. Do policyjnego aresztu trafił  też 19-letni mieszkaniec Lublińca, który włamał się do kilku firm na terenie Lublińca. Łup włamywacza stanowiły pieniądze.

GRUDZIEŃ

Przywrócono Posterunek Policji w Koszęcinie

Podczas konsultacji społecznych, które odbywały się w związku z tworzeniem Krajowej Mapy Zagrożeń, samorządowcy i mieszkańcy apelowali, że brak jednostki policji na terenie gminy wpływa na obniżenie poczucia bezpieczeństwa. Po trzech latach przerwy, rozpoczął swoje ponowne funkcjonowanie pierwszy, przywrócony na terenie województwa śląskiego – Posterunek Policji w Koszęcinie.

KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.