POLSKA RACJA STANU [felieton Heleny Grembeckiej]

POLSKA RACJA STANU [felieton Heleny Grembeckiej]

Ze względu na tragiczną sytuację demograficzną Polski oraz narastające wciąż tendencje, grożące szybkim wyludnieniem się naszej Ojczyzny, mądrzy ludzie apelują:

RODZINA POWINNA STAĆ SIĘ – POLSKĄ RACJĄ STANU!

Inaczej – Polska w naturalny sposób zniknie z mapy świata. Prognozy ONZ przewidują, że do końca tego wieku, liczba ludności Polski zmniejszy się do 20 milionów. Zdrowa, pełna, normalna rodzina winna być podstawowym i najważniejszym celem wszelkich planów i działań organów państwowych!

 A co tymczasem dzieje się w Polsce?

W Dzień Matki (!) aborcyjne lobby ogłosiło zarejestrowanie komitetu inicjatywy ustawodawczej „Legalna aborcja bez kompromisów”, czyli – możliwość zamordowania dziecka na życzenie oraz likwidację klauzuli sumienia dla lekarzy. Zalegalizowanie ludobójstwa poparli członkowie zorganizowanych grup przestępczych (opłacani przez zagraniczne organizacje i koncerny), którzy prowadzą w Polsce nielegalny handel aborcyjnymi pigułkami poronnymi.

 Mało tego, 1 czerwca – w Dzień Dziecka (!) na profilu największej z proaborcyjnych organizacji, pojawiła się reklama poradnika, którego celem jest przekazanie sposobów manipulacji umysłami i sumieniami dzieci, aby oswoić je z aborcją i przekonać, że “aborcja – to czyn moralnie dobry”. Deformowanie sumień młodych Polaków odbywa się przez sączenie kłamstwa, że najlepszym – i moralnie właściwym sposobem postępowania w przypadku niechcianej ciąży – jest połknięcie pigułek aborcyjnych. Także zachęcanie młodych do rozwiązłości seksualnej, ma skutkować jak największym popytem na dzieciobójcze tabletki. Aborcyjny “killing team” otwarcie opublikował też makabryczny poradnik o tym, co można zrobić ze zwłokami dziecka po aborcji pigułkowej w zaawansowanej ciąży – wyrzucić do śmietnika, spłukać w toalecie lub zakopać w ogródku. (Fundacja PRO-PRAWO DO ŻYCIA – stopaborcji.pl)

            Czy takie jawnie ogłoszane działania nie powinny być ścigane z urzędu, jako przestępstwa godzące w największe dobro Polski – w młode pokolenie? Jak to jest możliwe, że w państwie prawa – policja i prokuratura jeszcze nie zajęły się tym przestępczym procederem?

TERAZ OPTYMISTYCZNE SYGNAŁY!

Konfederacja Kobiet RP razem z fundacją Rodzina Blisko zorganizowały konkurs MŁODZI WZMACNIAJĄ RODZINĘ! “Celem jest zaangażowanie młodych osób w budowanie pozytywnego wizerunku rodzicielstwa, promocję wartości rodzinnych przez projekty promujące rodzicielstwo w mediach społecznościowych, a także plakaty, filmy, spoty. Przewidziane są nagrody pieniężne dla zwycięzców”.

2 września 2021 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja: “ZATRZYMAJMY HANDEL DZIEĆMI – międzynarodowa koalicja przeciwko surogacji”  zorganizowana przez Instytut Ordo Iuris a wspierana przez Konfederację Kobiet RP, która jest jednocześnie członkiem międzynarodowej Koalicji przeciw surogacji: “Surogacja narusza zarówno godność i prawa dziecka, którego pozycja zostaje sprowadzona do przedmiotu transakcji handlowej, jak i kobiety, która zgadza się na jego urodzenie. Decyzja kobiety nierzadko wiąże się z jej trudną sytuacją życiową i ubóstwem. Natomiast całe zjawisko ma charakter wysoce dyskryminacyjny i godzi w prawa człowieka.”

Instytut Ordo Iuris wraz z Konfederacją Kobiet RP i organizacjami z kilkunastu krajów świata (Bułgaria, Chile, Czechy, Francji, Hiszpania, Niemiec, Niderlandy, Polska, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy) zawiązując Koalicję przeciw surogacji i budząc swym działaniem społeczną świadomość, uchronią pewnie niejedno dziecko przed oddaniem go w ręce pedofilów, gdyż takie zbrodnicze siatki już nie porywają dzieci z ulicy (zbyt duże ryzyko), ale “nabywają” je do swoich burdeli przy milczącej zgodzie dorosłych.

(4 września br. w Paryżu po raz drugi odbyły się targi Désir d’enfant (Pragnienie dziecka), podczas których przedstawiciele klinik, oferujących sztuczne zapłodnienie, zaprezentowali swoją ofertę – konfederacjakobiet.pl)

LIST OTWARTY W OBRONIE POLSKICH DZIECI

https://ordomedicus.org/list-otwarty-od-lekarza-w-obronie-polskich-dzieci-sumienie-ktore-nie-pozwala-milczec/ List napisany został w czerwcu tego roku przez lek. med. Katarzynę Ratkowską, która w oparciu o dostępne dane statystyczne, wyniki opublikowanych badań, analizuje zalecenie obecnego rządu w Polsce, dotyczące podawania genetycznego preparatu szczepionkowego dzieciom. Plan podawnia preparatów genowych dzieciom podważa zasady logiki i prawdy medycznej! W tekście Listu umieszczone jest nagranie – amerykańscy lekarze składają oświadczenia przed Komisją Senacką w Teksasie. Mówią oni m.in. o dotychczasowych, masowo występujących powikłaniach po podaniu preparatów genowych, o alarmującej liczbie zgonów zarejestrowanych w VAERS (rządowej bazie rejestracji NOP), o możliwościach zapobiegania i leczenia choroby Covid-19 – już istniejącymi, bezpiecznymi lekami. Lekarz pediatra, prowadząca własną klinikę – Angelina Farella, powiedziała m.in.:  “My zezwalamy na podawanie tej szczepionki dzieciom! (Jeśli to wogóle można nazwać szczepionką). A dzieci na covid nie chorują! Jeśli nawet zdarzy się zachorowanie – to prawie wszystkie, czyli 99,997%  dzieci -wyzdrowieje! Tak więc to, co robimy naszym dzieciom to jest – przestępstwo!”

TEKSAS W OBRONIE ŻYCIA! Nie tylko mówią, ale idzie za tym działanie! Gubernator Teksasu podpisał ustawę, która chroni życie dziecka od momentu, gdy można usłyszeć bicie jego serca, czyli od ok. 6. tygodnia. Odpowiedzialność karna za przekroczenie tego prawa, dotyczy placówek aborcyjnych, czyli lekarza, pielęgniarki, ale także wszystkich osób, które skłoniły kobietę do zabicia dziecka, sfinansowały zabieg, a nawet tych, które przekazują pieniądze na fundusz aborcyjny – czyli pełna konsekwencja! W innych stanach przygotowywane są podobne rozwiązania (Rafał Stefaniuk “Teksas chroni życie”, Nasz Dziennik, nr 115/2021).

Chociaż administracja Joe Bidena na wszelkie sposoby próbuje zablokować te przepisy – wygrywa PRAWDA! Federalny sąd apelacyjny (już po raz trzeci) orzekł, że prawo chroniące życie wprowadzone w Teksasie, będzie nadal obowiązywać. Organizacja Texas Right to Life uruchomiła specjalną linię, na którą mogą zgłaszać się osoby z doniesieniami o przeprowadzaniu aborcji wbrew obowiązującym przepisomW Teksasie działało dotychczas ok. 20 klinik aborcyjnych, które teraz najprawdopodobniej zostaną zamknięte.

W grudniu 2021 roku, nowa konserwatywna większość w Sądzie Najwyższym USA ponownie zajmie się wyrokiem w precedensowej sprawie “Roe kontra Wade”, która przyczyniła się do zalegalizowania aborcji w Stanach Zjednoczonych (medianarodowe.com).

 1. Każdy kto zajmuje się tym zawodowo wie, że pisma z pogrubieniami, podkreśleniami i wykrzyknikami, z wątkami galopującymi na różne strony pochodzą od osób mających duże problemy z psychiką…

  Odpowiedz
  • Dziękuję za zamieszczenie!
   Witam! Moim zdaniem, dysponuje Pan bardzo słabą zdolnością koncentracji, jeśli “pogrubienia, podkreślenia i wykrzykniki” nie pozwalają Panu zapoznać się z treścią tekstu i tylko one absorbują Pana uwagę.
   Ps. Czy zamknięcie mnie w “psychuszce”, poprawi stan zdrowia Pana Adama?:)

   Odpowiedz
 2. Witam. Pani Heleno nie wchodząc w sprawy światopoglądowe, to prawda jest bardzo smutna – jak Pani weźmie mapę i popatrzy na kraje, które są sąsiadami Polski, to Pani stwierdzi, że w każdym z tych państw jest możliwa aborcja na życzenie. I państwo polskie nie ma narzędzi żeby karać obywateli, którzy uprawiają tzw turystykę aborcyjną. Po prostu każdy, kto podejmuje decyzję o przerwaniu ciąży robi to w Czechach czy w Niemczech. Jakie lekarstwo ma Pani na to?

  Odpowiedz
  • Panie Henryku, sto lat ostrego przepychania kłamstwa o niezbędnej dostępności do zabijania dzieci, zrobiły swoje i nie wiadomo, ile potrwa powrót do prawdy. Nie chodzi o karanie, chociaż ma ono jakąś rolę do spełnienia. Chodzi o spójną politykę prorodzinną, a nie o ruchy pozorne. Chodzi o zgodność słów z czynami, a nie o pięknie brzmiące deklaracje, które nic nie wnoszą. Zdrowa, pełna, normalna rodzina – to podstawa, żeby poczęte dzieci miały szansę się urodzić. Normy, od 2000 lat głoszone przez Kościół, zawierają właśnie to, czego każdy człowiek może od siebie wymagać: odpowiedzialności za swoje życie i za życie innych. Wszystkie kultury i cywilizacje rozpadały się, gdy zanikały w nich normy moralne. A jeśli jest Pan wierzącym, to – modlitwa za jakieś (Panu nawet nieznane) dziecko, którego rodzice chcą pozbawić życia tzw. adopcja dziecka poczętego.

   Odpowiedz
 3. A może pani Helena napisze taki artykuł o dzieciach, które przetrzymywane są w tragicznych warunkach na granicy Polski? Bo z tego, co widzę, ludzie tacy jak ta kobieta chronią życie poczęte, ale jeśli okaże się, że to życie poczęte to osoba LGBT, wyznawca innej religii, wegetarianin, wyborca opozycji, itp. (wymieniać można bardzo długo, bo w tej opcji nie znajdą się jedynie heteroseksualni chrześcijanie) to wtedy albo się milczy, albo wylewa hejt.

  Odpowiedz
  • Szanowne Cherry! Strasznie przesiąknięty ideologią jest ten komentarz. Prawdziwe życie, to “dookoła” wygląda naprawdę inaczej. Na rozwiązanie tych medialnie wykreowanych problemów, jest prosty i skuteczny sposób: wylogować się.
   O dzieciach i dorosłych na wschodniej granicy jest głośno wszędzie (warto sięgnąć do różnych źródeł), więc nie mając nic do dodania – milczę.

   Odpowiedz
   • Święta zasada, jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie zabieraj głosu. To taka parafraza na Pani “nie mając nic do dodania milczę “, Pani nie mając nic mądrego do powiedzenia na temat covida i szczepień od chyba przeszło roku zamęczą czytelników tego portalu fake newsami na ten temat. Stała się Pani popularna z tego powodu. Nie dawno przysłuchiwałem się rozmowie dwóch pań w sklepie(stojąc za nimi w kolejce), rozmawiały o szczepieniu 3 dawką i jedna mówi “wiesz nie wiem czy pójdę, tyle mówią o tych szczepionkach” na co druga jej odpowiada a co ty taka Grembecka jesteś, głupot słuchasz?”

    Odpowiedz
    • Dał się Pan poznać jako kłamca, zaprzeczając (łatwym do sprawdzenia) ewidentnym faktom, a mianowicie: obowiązkowemu w Polsce szczepieniu noworodków w pierwszej dobie życia – dwiema szczepionkami! A teraz jeszcze plotkarz, okropieństwo!

     Odpowiedz
 4. Panie Cherry ??????

  Zaznaczam, że absolutnie nie popieram Pani Heleny, ale widzę, że pan myli pojęcia. Nie współczuje Pan dzieciom, tylko wylewa nienawiść do PIsu. Najpierw trzeba by ukarać tych ludzi/ nie wiem czy to rodzice tych dzieci?/ za narażanie ich na okrutne niebezpieczeństwo dla swojej podróży po niemiecki “socjal”. Polska im żadnej krzywdy nie zrobiła tylko została najechana przez naszego sąsiada.

  Odpowiedz
 5. Szanowni państwo, a szczególnie pani Aniu, na granicy znajdują się nie tylko ci, którzy chcą do Niemiec po socjal. Tam są także Syryjczycy uciskający przed wojną czy Kurdowie, którzy swego państwa w ogóle nie mają i od lat są prześladowani przez Turków. Łatwo jest powiedzieć, po co się pchają. My też w latach powojennych uciekaliśmy na Zachód. A wracając do dzieci poczętych i narodzonych, bardzo chciałabym usłyszeć, jak pomagamy rodzicom dzieci specjalnej troski, bo póki co rząd może (po roku) przygotuję jakąś uchwałę, opieki wytchnieniowej brak, podobnie zabezpieczenia matek, które zrezygnowały z pracy, by zająć się dzieckiem, a po jego śmierci zostają bez środków do życia. To są problemy, które możemy spróbować rozwiązać, zamiast ekscytować się zagranicą.

  Odpowiedz
 6. Odpowiadaj na pytania a nie obracasz kota ogonem. Pan Wacław pięknie Ciebie wyjaśnij.

  Odpowiedz
  • Witam!
   W słowach “odpowiadaj na pytania”, widzę “klimacik” przesłuchania w stylu dawnym. Może proszę postawić jeszcze raz te “pytania bez odpowiedzi”. I po co się tak chować, może chociaż imię warto ujawnić, bo trudno mi dopasować rodzaj w zwrotach do anonima. A pan Wacław? Ten zajmujący się powtarzaniem kłamstw i plotek?

   Odpowiedz
   • “”klimacik” przesłuchania w stylu dawnym. A skąd Pani zna te klimaty? Mnie Pani nazywa kłamcą i plotkarzem i to publicznie, prowokuje Pani I obraża, próbuje ośmieszyć- to też znane praktyki służb PRLu. Mieni się Pani katoliczką więc powinna Pani te praktyki kojarzyć również z tajemnicą bolesną Różańca św “cierniem ukoronowanie” A co do mojego rzekomego kłamstwa to w dalszym ciągu odsyłam panią do kalendarza szczepień obowiązkowych na rok 2021. Dla jasności sytuacji to walczaca antyszczepionkowa działaczka zalewająca czytelników portalu fake newsami i linkami do fake newsów czyli kłamstwami I linkami do nieprawdziwych informacji nie jest w stanie mnie obrazić, jak to mówią mlodzi za cieniutka Pani jest.

    Odpowiedz
    • Skąd znam? Z filmów i z relacji przesłuchiwanych (żeby nie było uwag o moim unikaniu odpowiedzi:) Ja próbuję Pana ośmieszyć? Panie Wacławie, po “goebbelsowsku” powtarza Pan swoje kłamstwo, a na rządowej stronie jest tabelka (podawałam link, ale Internet jest “uczulony” i link nie przeszedł), a w niej – to wszystko czemu Pan zaprzecza: pierwsza doba i dwie…!!
     Ten “kalendarzowy” przykład doskonale ilustruje styl Pana wypowiedzi! Samo się komentuje:)

     Odpowiedz
     • No tak, internet uczulony, jaki wstretny ten rząd, nie?

      Odpowiedz
      • Panie Wacławie, pan sam się ośmiesza, próbując zgodnie z linią propagandysty Goebbelsa (“kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą”) zaprzeczyć faktowi, że w Polsce w pierwszej dobie życia noworodkom podawane są dwie szczepionki! Przecież każdy kto to czyta, może zaraz sprawdzić jaki jest kalendarz szczepień na 2021 r. Jeszcze 98 powtórzeń przed panem…

       Odpowiedz
       • Cieszy się pani że mu pani dowaliła? Pani jest katoliczką? Porównywać człowieka w takiej sprawie do Goebbelsa? Jakim trzeba być człowiekiem? Wrednym, mściwym? Kobieto zastanów się nad sobą i nad tym co robisz?To co pani wypisuje na lublinieckim pl o covidzie szczepionkach to stek bzdur, głupot i kłamstw, od Goebbelsa się pani uczyła?

        Odpowiedz
        • DZ. URZ. Min. Zdr. 2020.117 / Ogłoszony: 22.12.2020 / Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 22.12. 2020 r. w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2021 / W ciągu 24 godzin po urodzeniu noworodek powinien być zaszczepiony przeciw:
         1. GRUŹLICY – śródskórnie szczepionką BCG
         2. WIRUSOWEMU ZAPALENIU WĄTROBY typu B.
         A p. Wacław uparcie temu zaprzecza i mnie przypisuje kłamstwa, ciekawe dlaczego?

         Odpowiedz
         • Szanowna Pani nawet gdyby Pani miała 150%racji to porównywanie tego pana do Goebbelsa to przysłowiowe strzelanie do komara z armaty. Az strach pomyśleć co zrobiłaby Pani gdyby chodziło o spór w ważnej sprawie. Pani i pan kłócicie się a wystarczy zapytać medyków z oddziałów noworodkowych jak to wygląda, zdrowe noworodki /10 APGAR/ szczepione są przeciw WZW w pierwszej dobie a BCG jeśli nie p/wskazań należy zaszczepić przed wypisem matki i dziecka z oddziału, czasem to się robi w pierwszej dobie ale nie jest obligatoryjne – to tyle jako praktyk. Nigdy nie słyszałam żeby któraś z tych szczepionek jakiemuś dziecku zaszkodziła a wiadomo jest że dzięki szczepieniom zwiększyła się i to bardzo przeżywalność dzieci, inaczej to ujmując umiera stosunkowo dużo, dużo mniej dzieci niż w czasach przedszczepionkowych – o tym też pani może znaleźć informacje w internecie A swoją drogą to na zdjęciu pogodna, dobrotliwie uśmiechnięta twarz starszej pani a tu zacietrzewiona, bezwzględna, cieszę się,że znam panią tylko z fotografii.

          Odpowiedz
 7. Pani Mario, nie wiem czy słusznie wnioskuję, ale wydaje mi się, że ma Pani dłuższą praktykę w zawodzie związanym z medycyną. Nigdy nie słyszała Pani, żeby szczepionki podane noworodkom (w pierwszej dobie lub w następnych) jakiemuś dziecku zaszkodziły. Informacje przekazywane w szkołach pielęgniarskich i na uniwersytetach medycznych – już od wielu dekad kształtują w przyszłych medykach niepodważalne przekonanie o dobrodziejstwach masowych szczepień. Z tych dwóch powodów pewnie nigdy nie szukała Pani samodzielnie potwierdzenia prawdziwości danych: własnych – obserwacyjnych i teoretycznych – piśmiennictwo.
  Czy zetknęła się Pani ze sprawą lekarza Andrew Wakefielda. Po “podrążeniu” takiego jednego przypadku, można zyskać wiedzę o mechanizmach manipulacji stosowanych przez tych, którzy zarabiają, ogólnie ujmując – na lekach. Nie wiem, czy zna Pani odpowiedź polskiego ministerstwa zdrowia, że NIGDY nie przeprowadzono badań porównawczych stanu zdrowia – między grupą dzieci nie szczepionych i tych, które dostały wszystkie przewidziane w “kalendarzu”. Pseudo badanie bezpieczeństwa wygląda tak, że grupa badana dostaje nową szczepionkę, a grupa kontrolna – NIE PLACEBO, tylko – inną, już stosowaną szczepionkę!
  Moim zdaniem, powszechna dostępność do prawdziwych informacji (Internet) spowodowała w ostatnim czasie na świecie taką kumulację zdarzeń, że trzeba było czegoś, np. “wybuchu pandemii”, żeby skutecznie odzyskiwaną przez społeczeństwa świadomość, choć trochę “przydusić” i odsunąć w czasie gniewne reakcje oszukiwanych ludzi!
  Dlatego bezczelne kłamstwa Pana Wacława budzą we mnie taki sprzeciw.

  Odpowiedz
  • No i okazuje się, że jest też pani specjalistką od edukacji w zawodach medycznych, chodzący omnibus i wszystko to za sprawą wujka google – pani postawa -co mi tam lekarze a niechby nawet z tytułem profesorskim będą mówić, ja i tak wiem lepiej, w internecie przeczytałam i zaraz mogę to linkami udowodnić! Gdyby nie to, że to jest szkodliwe można by się z pani pośmiać, nawet współczuć pani jest mi trudno.

   Odpowiedz
  • Wie Pan tak z ciekawości przeczytałam Pani felietony które od stycznia tego roku zamieszczał lubliniecki pl. Piszę z ciekawości bo rzeczywiście zaciekawiło mnie czym tak bardzo się Pani naraził p. Wacław no i znalazłam i szok. Rzeczywiście kłamstwo w stylu Goebbelsa, jak śmiał? to na dole to metodą kopiuj wklej pani dobrze znaną, tak dla odświeżenia pani pamięci,. jeśli pominęłam jakieś kłamstwo na temat szczepień to proszę mnie poprawić i też wkleić w odpowiedzi.

   Wacław Czerwiec 21, 2021, 1:24 pm
   Zmiany w kalendarzu szczepień wprowadzono w 2019r. Do sprawdzenia w PZH. P0ani tego nie sprawdziła?

   Odpowiedz
 8. Pani Mario, “czy zetknęła się Pani ze sprawą lekarza Andrew Wakefielda. Po podrążeniu takiego jednego przypadku, można zyskać wiedzę o mechanizmach manipulacji stosowanych przez tych, którzy zarabiają, ogólnie ujmując – na lekach. Nie wiem, czy zna Pani odpowiedź polskiego ministerstwa zdrowia, że NIGDY nie przeprowadzono badań porównawczych stanu zdrowia – między grupą dzieci nie szczepionych i tych, które dostały wszystkie przewidziane w “kalendarzu”. Pseudo badanie bezpieczeństwa wygląda tak, że grupa badana dostaje nową szczepionkę, a grupa kontrolna – NIE PLACEBO, tylko – inną, już stosowaną szczepionkę!”
  Pan Wacław, sądzę, poradzi sobie bez obrony z Pani strony:) Dociekliwość warto ukierunkować na prawdziwy cel!

  Odpowiedz
  • No i zamiast odpowiedzi na moje pytanie dostałam “wklejkę” z Pani komentarza z dnia 11 listopada. To też trochę przypomina goebbesowskie metody działania, kolejny raz chce Pani przekazać mi coś z nadzieją że mnie Pani przekona? Po co mi ta “pseudowiedza”? /posłużyłam się Pani językiem/
   a ja z czysto babskiej ciekawości chciałam się dowiedzieć cóż takiego zrobił ten Wacław że go Pani od Goebbelsów zwymyślała i to był mój prawdziwy cel!, To co, dowiem się jakie to niecne czyny ten człowiek popełnił, dostanę linka do tej strony, tylko błagam niech mnie Pani już nie poucza, w międzyczasie przeczytałam pani felietony i komentarze także z roku 2020, 2019 i 2018 i żadnego grzechu tego człowieka nie znalazłam, a może tak w osobistych Waszych relacjach coś się takiego wydarzył a Pani chciała mu dopiec w mediach?

   Odpowiedz
   • Pani Mario, rozmawiać to możemy o konkretach, na plotki szkoda mi czasu!
    Czy p. Wacław – to pan, czy to jego jedyne imię na tym portalu – tego nie wiem. Są inne, naprawdę naglące sprawy, ważne dla każdego człowieka, nie przykrywajmy ich pseudodyskusją! Pozdrawiam!

    Odpowiedz
 9. Mówią że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Nie wie Pani w co się pakuje – nie wolno mieć innego zdania niż p. Helena. Tak ładnie panią prosi żeby swoją dociekliwość “ukierunkować na prawdziwy cel”. PRAWDZIWY. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.