“Pomoc młodym ludziom ważniejsza niż zagospodarowanie terenów zielonych”. Lublinieccy radni piszą do Burmistrza

“Pomoc młodym ludziom ważniejsza niż zagospodarowanie terenów zielonych”. Lublinieccy radni piszą do Burmistrza

Nasi młodzi mieszkańcy otrzymali pozwolenia na budowę swoich domów przy ulicy Niemena. Zainwestowali swoje pieniądze, zaciągnęli kredyty, za które wybudowali już swoje domy. Jednak teraz nie mogą się do nich wprowadzić, bo nie dość, że cyklicznie są zalewami wodami opadowymi, to jeszcze spotykają się z odmową doprowadzenia do ich posesji kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej, które są podstawowym wymogiem do zamieszkania – czytamy w interpelacji radnych Danuty Jelonek i Jana Springwalda z klubu Forum Samorządu Lublinieckiego.

W swoim piśmie podkreślają, że mieszkańcy, do czasu wprowadzenia się do swoich nowych domów, muszą płacić czynsze za wynajmowane mieszkania. Te pieniądze mogliby przeznaczyć spłatę kredytów.

Jak przekonują radni Danuta Jelonek i Jan Springwald w piśmie skierowanym do Burmistrza Lublińca, Edwarda ManiuryPomoc tym młodym ludziom i ich dzieciom jest ważniejsza niż budowa niejednych inwestycji w naszym mieście, jak na przykład zagospodarowanie terenów zielonych, budowa urządzeń rekreacyjnych, sportowych czy innych, nie będących wydatkami pierwszej potrzeby – czytamy w treści wniosku.

Radni, powołując się Ustawę z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, wnieśli o wykonanie niespełna 100 metrowego odcinka kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na ulicy Niemena – Wspieranie młodych mieszkańców naszego miasta powinno być priorytetowym zadaniem samorządu – uważają samorządowcy Forum.

Inwestycja związana z wykonaniem sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Niemena w Lublińcu będzie realizowana przez Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa, w ramach bieżącej działalności – odpowiedziała zastępca Burmistrza, Anna Jonczyk-Drzymała.

Zobacz więcej interpelacji radnych Rady Miejskiej w Lublińcu: TUTAJ

 1. czyli polecieli ‘na pałę’ budując bez przyłączy a teraz powinno się ich ratować?

  Odpowiedz
 2. Działki nieuzbrojone to i tańsze były….. Teraz płacz i “pomóżcie”. A wychodzi jak zawsze – koszty (infrastruktura, przyłącza) upaństwawiamy a zyski (wzrost wartości działek) prywatyzujemy. I pytanie – dlaczego pomoc tylko młodym kosztem całej reszty, kto tam sie wybudował, że tak chętnie radni zagłosowali za tym?

  Odpowiedz
 3. Studnia głębinowa, przydomowa oczyszczalnia ścieków, zbiornik na deszczówkę, fotowoltaika + akumulatory, pompa ciepła, LTE 5G myślę, że by rozwiązało problem :]

  Odpowiedz
 4. Odnosząc się do treści artykułu pragnę poinformować, że zadania przewidziane w tym roku do realizacji w ulicy Niemena zostaną wykonane. Chciałbym jednak prosić, aby zainteresowani swoje pytania i uwagi zgłaszali bezpośrednio w siedzibie przedsiębiorstwa realizującego inwestycję. Natomiast my ze swej strony postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości oraz w miarę możliwości rozwiązać problemy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.