Ponad 281 milionów złotych. Rekordowy wynik podczas 32 Finału WOŚP. Ogromny niedosyt w LUBLIŃCU!

Ponad 281 milionów złotych. Rekordowy wynik podczas 32 Finału WOŚP. Ogromny niedosyt w LUBLIŃCU!

Aż 281 mln 879 tys. 118 zł i 7 gr. to suma jaką udało się zebrać w trakcie ostatniego, 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informację o rekordowej kwocie podał prezes Fundacji WOŚP, Jerzy Owsiak podczas zwołanej w środę konferencji prasowej. 

W tegoroczną edycję włączyło się pięć Sztabów założonych w powiecie lublinieckim. Rekordy odnotowano w trzech sztabach. O sporym niedosycie mogą mówić osoby zaangażowane w zbiórkę prowadzoną na terenie Lublińca, w którym nie udało się przebić rekordowej kwoty uzyskanej w 2023 roku. Powód… daje do myślenia.  

W naszych sztabach zebrano łącznie ponad 218 tysięcy złotych: Ciasna: 31.910,29 zł (rekord), Herby: 23.051,90 zł (rekord), Koszęcin: 46.104,73 zł (rekord), Psary: 23.306,73 złotych.

Z wielkimi nadziejami oczekiwano na ostateczny wynik zbiórki prowadzonej w Lublińcu. Podczas 32 Finału mieszkańcy mogli korzystać tutaj z tradycyjnych puszek, kart płatniczych, e-skarbonki i licytacji internetowych.

W końcowym bilansie kwota zebrana w Lublińcu sięgnęła 93.918,31 złotych.

Ubiegłoroczny wynik to 97.797,86 zł, którego tym razem nie pobiliśmy. Jedna z osób, która zwyciężyła w trzech aukcjach organizowanych w portalu Allegro, nie dokonała wpłaty na łączną kwotę 4.360,00 zł. W przypadku jej realizacji pobilibyśmy nasz ubiegłoroczny wynik – przyznała Karolina Groblińska-Kandora, szefowa Sztabu w korespondencji z lublinieckim.pl

Dokonanie płatności przez osobę licytującą oznaczałoby, że kwota zebrana podczas 32. Finału byłaby wyższa o 480,45 zł względem rekordu z poprzedniej edycji!

Mimo wszystko bardzo cieszy nas tegoroczny wynik, jesteśmy dumni z mieszkańców Lublińca i dziękujemy każdemu kto wsparł lubliniecką zbiórkę. Wszystko nie odbyłoby się bez fantastycznej grupy wolontariuszy, członków Sztabu oraz pracowników MDK – podkreśliła Karolina Groblińska-Kandora.

W trakcie 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Akcja prowadzona była pod hasłem: ““Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.