Popularny spektakl wraca na scenę lublinieckiego Domu Kultury!

Popularny spektakl wraca na scenę lublinieckiego Domu Kultury!

Zachęcamy do wspólnego świętowania nadejścia wiosny w Miejskim Domu Kultury! Specjalnie na tę okazję, już 21 marca, MDK wznawia wystawiany wcześniej, musical „Klementyna”.

W prezentacji biorą udział młodzi, zdolni artyści z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Ważnym elementem sztuki jest muzyka na żywo w wykonaniu profesjonalnego zespołu. Autorką scenariusza i reżyserką musicalu jest Agnieszka Raj-Kubat.

Dlaczego spektakl jest tak wyjątkowy? Ponieważ doskonale łączy ponadczasowe przesłania ze specyfiką teraźniejszego świata – Inspiracją była współczesna rzeczywistość, której nieodłączną częścią stały się urządzenia takie jak smartfony, czy tablety. Niewątpliwe walory artystyczne „Klementyny” oraz przesłanie, które na długo pozostaje w sercach odbiorców, skłoniło nas do jej ponownego wystawienia. Choć początkowo spektakl tworzony był z myślą o młodzieży, to teraz już wiemy, że jego treści trafiają do widzów w każdym wieku – powiedziała Karolina Groblińska z MDK Lubliniec. Historia tytułowej Klementyny zrozumiała jest już dla 6 latka. W trakcie spektaklu nie nudzi się młodzież. Twórcy uważają, że “Klementynę” powinien zobaczyć również każdy dorosły.

Spektakl dla szkół odbędzie się 21 marca 2019 roku o godz. 10:00 i 12:00 oraz dla wszystkich chętnych 21.03.2019 o godz. 17:00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie MDK od godz. 15:00 lub przez internet. Rezerwacje zbiorowe: mdk@lubliniec.pl

Jeśli chcecie przekonać się jak młodzież przedstawi nam dzisiejszy świat w otoczeniu „świecących prostokątów” – serdecznie zapraszamy! Porcja dużej dawki muzyki oraz szczypta refleksji gwarantowana – podsumowuje K. Groblińska.

Zdjęcie: atelier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.