Dlaczego Dyrektor SP ZOZ złożył rezygnację? Krótkie uzasadnienie Barbary Szubert.

Dlaczego Dyrektor SP ZOZ złożył rezygnację? Krótkie uzasadnienie Barbary Szubert.

W piątek otrzymaliśmy informację, według której Barbara Szubert – Dyrektor Naczelny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, złożyła rezygnację z prowadzonej funkcji. W poniedziałek dymisję dyrektora potwierdziła Dominika Piątek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Lublińcu, administrującego szpital.

W chwili potwierdzenia informacji przez Starostwo, wystąpiliśmy z prośbą do Dyrektor Barbary Szubert o przedstawienie powodów podjętej decyzji. We wtorek otrzymaliśmy odpowiedź z Sekretariatu SP ZOZ – Dyrektor Barbara Szubert potwierdza informację o złożonej rezygnacji. Jej przyczyną są powody osobiste – czytamy w korespondencji zwrotnej.

W związku z zaistniałą sytuacją, czekamy na stanowisko władz powiatu. Pytaliśmy o najbliższe decyzje, czynności i procedury, jakie w tej sprawie podejmie Starostwo Powiatowe w Lublińcu.

Sporo miejsca niepokojącej sytuacji w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Lublińcu poświęcił Poseł na Sejm RP, Andrzej Gawron w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej. Rezygnację Barbary Szubert z funkcji Dyrektora placówki określił jako krytyczną – Ta instytucja potrzebuje zarządzania na bieżąco. Trzeba działać szybko i stanowczo, tym bardziej, że według nieoficjalnych informacji, rezygnację zapowiada również część lekarzy – mówił Parlamentarzysta.

  1. Niepokojące jest to, jakie podejście mają lekarze do pacjenta

    Odpowiedz
  2. w tym szpitalu wszyscy lekarze nadają się tylko do zwolnienia !!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.