POWIAT: Środa pod znakiem wykroczeń i mandatów. Niepokojący bilans policyjnej akcji “Prędkość”

POWIAT: Środa pod znakiem wykroczeń i mandatów. Niepokojący bilans policyjnej akcji “Prędkość”

W środę 20 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wzięli udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. “Prędkość”.

Akcja miała charakter międzynarodowy i koordynowana była przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Policjanci dokonywali pomiarów prędkości ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych wynikających z nadmiernej prędkości rozwijanej przez kierowców.

Podczas działań mundurowi skontrolowali 64 pojazdy – ujawnili 56 wykroczeń, nałożyli 44 mandaty karne oraz zastosowali 12 pouczeń – podsumowała asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

“Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok” – czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Tylko od poniedziałku do środy w całym kraju doszło do 202 wypadków drogowych. Zginęło 16 osób a 209 zostało rannych. Zatrzymano 801 kierowców prowadzących swoje pojazdy po spożyciu alkoholu.

Na podstawie: lubliniec.policja.gov.pl / zdjęcie: policja.pl [archiwum 2018]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.