Pożar w rodzinnym domu strażaka z OSP Kochcice. Koledzy z jednostki zorganizowali zbiórkę [LINK]

Pożar w rodzinnym domu strażaka z OSP Kochcice. Koledzy z jednostki zorganizowali zbiórkę [LINK]

W poniedziałek 27 grudnia przed południem, w miejscowości Szklarnia w gminie Kochanowice doszło do pożaru domu, w którym wraz z rodziną zamieszkuje pan Adam, służący na co dzień w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kochcicach. 

Wstępne straty zostały oszacowane na 50 tysięcy złotych.  

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy silne zadymienie na poddaszu budynku mieszkalnego. W pierwszej fazie działań ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych próbowali zlokalizować źródło zadymienia, jednakże ze względu na konstrukcję budynku (strop drewniany, ocieplony) okazało się, iż pożar pozostaje ukryty wewnątrz stropu obiektu. Po kilkudziesięciu minutach udaje się zlokalizować pożar oraz prowadzić dalsze działania mające na celu rozbiórkę drewnianych elementów konstrukcyjnych stropu i dalsze dogaszanie – relacjonują ochotnicy z kochcickiej OSP.

Do działań zadysponowano jednostki: OSP Kochcice (2 zastępy), JRG Lubliniec (3 zastępy), OSP Kochanowice (1 zastęp), WSP JWK Lubliniec (1 zastęp).

Zarząd jednostki, po konsultacjach z pogorzelcami, podjął decyzję o organizacji zbiórki na odbudowę i remont zniszczonego budynku. Jak dotąd (28.12. godz. 12:00) do zbiórki dołączyło ponad 50 osób – akcja zakończy się za miesiąc. 

Ze względu na panującą zimę trzeba działać jak najszybciej i przywrócić dom do użyteczności. Pomagajmy, bo dobro powraca. Szczególnie w tym świątecznym czasie otwórzmy nasze serca na potrzebujących – apelują strażacy z Kochcic na oficjalnym profilu jednostki w portalu społecznościowym Facebook.

DOŁĄCZ DO ZBIÓRKI: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.