Mieszkańcy gminy Woźniki mogą być spokojni. Bezpłatne przewozy autobusowe również w 2022 roku

Mieszkańcy gminy Woźniki mogą być spokojni. Bezpłatne przewozy autobusowe również w 2022 roku

Od 2022 roku samorząd rozszerzy działalność bezpłatnego, publicznego transportu zbiorowego o kolejne linie autobusowe – poinformowano na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Woźnikach.

30 grudnia 2021 r. burmistrz Woźnik Michał Aloszko i prezes zarządu GTVBUS Janusz Brzeziński podpisali umowę, na mocy której miasto i wszystkie sołectwa Gminy Woźniki będą miały bezpośredni dostęp do bezpłatnej, gminnej komunikacji publicznej.

Przewoźnik rozszerzy działalność z 2 do 5 linii autobusowych i obsłuży aż 38 przystanków na terenie całej gminy. Wybrane, najczęściej użytkowane przystanki będą wyposażone w rozkłady jazdy w większym formacie, dostosowane do potrzeb osób słabowidzących – zapowiadają samorządowcy.

Wartość zadania w roku 2022 to niemal 1,4 mln zł z czego ponad 1,1 mln zł pochodzi z uzyskanego przez Gminę Woźniki dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Dzięki temu nasi mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z publicznego transportu na terenie całej gminy dojeżdżając np. do urzędu, ośrodka zdrowia, sklepu, szkoły, kościoła czy na pocztę. Mieszkańcy nadal mają także możliwość skorzystania z komercyjnych, płatnych kursów poza teren gminy m.in. do Tarnowskich Gór, Częstochowy, Lublińca, Gliwic i Zabrza. Od stycznia będzie można dostać się także do Boronowa czy Kalet – mówi burmistrz Woźnik Michał Aloszko.

[źródło / zdjęcie, mapa: wozniki.pl]

Czytaj również:

W 2022 roku gmina Ciasna zamierza kontynuować przewozy autobusowe pomiędzy swoimi sołectwami a Lublińcem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.