Przed nami kolejna edycja ŚWIĘTA MŁODEJ SZTUKI w Lublińcu. Zobacz prace artystów z Miejskiego Domu Kultury

Przed nami kolejna edycja ŚWIĘTA MŁODEJ SZTUKI w Lublińcu. Zobacz prace artystów z Miejskiego Domu Kultury

Od 21 czerwca na skwerze przed Miejskim Domem Kultury i w holu budynku będzie można oglądać prace artystów działających w sekcjach lublinieckiego MDK. Święto Młodej Sztuki to coroczna wystawa stanowiąca podsumowanie roku twórczej pracy poszczególnych grup.

Dzieci i młodzież z sekcji plastycznych, malarstwa emocjonalnego, rękodzieła, ceramiki czy animacji poklatkowej nadają ostatnie szlify swoim pracom. W tym roku przewodnim hasłem Święta Młodej Sztuki jest “Sztuka latania” – zapowiada Paulina Pielarz z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. W poprzednich latach młodzi artyści próbowali nadać artystyczną interpretację m.in. dla hasła “Razem nie nudzi MISIE” czy dla słowa “DOM”.

Tym razem widzowie mogą liczyć na podniebną podróż w klimacie mistrzów takich jak van Gogh, Klimt, Picasso czy Malczewski. “Sztuka latania” będzie też pełna skrzydlatych stworzeń, które skłonią odbiorców do spojrzenia w górę, puszczenia wodzy fantazji oraz do poszukiwania kolorów i kształtów na niebie.

Podobnie jak w roku 2020 kolejna edycja Święta Młodej Sztuki, przygotowana została pomimo trudności epidemicznych. Ograniczony dostęp do pracowni czy zajęcia organizowane w trybie on-line nie przeszkodziły jednak artystom i instruktorom w realizacji dzieł.

Twórcy należący do tutejszych sekcji przygotowują wystawę pod okiem instruktorek Marzeny Zając i Doroty Swat. Prezentacja dostępna będzie w trakcie całych wakacji.

Rozpoczęcie już w poniedziałek 21 czerwca!

Zdjęcia: MDK Lubliniec [arch.]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.