Radość, niedosyt i plotki. Agata – Woźniak Rybka podsumowuje start w Wyborach Burmistrza Miasta Lublińca

Radość, niedosyt i plotki. Agata – Woźniak Rybka podsumowuje start w Wyborach Burmistrza Miasta Lublińca

Niedawne Wybory Samorządowe były dla niej pierwszym tego rodzaju doświadczeniem i jednocześnie skokiem na głęboką wodę. Po 15 latach pracy na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, Agata Woźniak – Rybka zdecydowała się na start w Wyborach Burmistrza Miasta notując drugi wynik (22,47 proc.) w stawce trojga kandydatów.

Tym razem kandydatka KWW Nowoczesny Lubliniec musiała uznać wyższość dotychczasowego Burmistrza Edwarda Maniury ale udało jej się wejść do Rady Miejskiej.

Agata Woźniak – Rybka podsumowuje Wybory Samorządowe w korespondencji z Lublinieckim.pl

“Czas szybko płynie, minął już tydzień od wyborów. Za udział w nich, oddane 1970 głosów na moją osobę i wszystkie głosy oddane na kandydatów na radnych z naszego komitetu Nowoczesny Lubliniec pragnę raz jeszcze serdecznie mieszkańcom Lublińca podziękować.
Gratuluję zwycięstwa Panu Burmistrzowi Edwardowi Maniurze i wszystkim nowo wybranym radnym Rady Miejskiej.

Wybory Burmistrza miasta Lublińca były dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Nie jestem politykiem i nigdy nie prowadziłam kampanii wyborczych, dlatego poparcie prawie jednej czwartej głosujących jest dla mnie sukcesem.

Wiele razy w tej kampanii byłam mile zaskoczona zainteresowaniem, zaangażowaniem i konstruktywnymi rozmowami z mieszkańcami naszego miasta, ale też zawiedziona podatnością ludzi na plotki, kłamstwa i manipulacje, których echa dochodzą do mnie do dziś.

Cieszę się, że zostałam radną Rady Miejskiej i będę mogła pełnić służbę na rzecz naszego miasta. Mam oczywiście niedosyt, że pozostali kandydaci na radnych naszego komitetu nie dostali się do Rady Miejskiej. Zebrałam wspaniałą grupę, która ma duże kompetencje i wiedzę w bardzo różnych dziedzinach. Wierzę, że jeśli tylko wystarczy im wytrwałości i dadzą się bliżej poznać mieszkańcom naszego miasta, będą mieli większe szanse kolejnym razem.

Jako radna będę przedstawicielem mieszkańców Lublińca. Moje uwagi, bo pewnie takie będę mieć, będą zawsze z intencją, aby zaakcentować ważne aspekty życia społecznego i pokazać odmienne spojrzenie na pewne sprawy. Na pewno z troską i dociekliwością, a nie z chęci udowadniania czegokolwiek.

Liczę zatem na otwartość i współpracę z panem Burmistrzem i radnymi Rady Miejskiej. Można się przecież pięknie zgadzać, ale też różnić, dla wspólnego dobra”

– napisała Agata Woźniak – Rybka.

Wcześniej opublikowaliśmy już komentarz Burmistrza Edwarda Maniury. O powyborczą analizę poprosiliśmy także Ewelinę Mikulską – trzeciego kandydata w Wyborach Burmistrza Miasta Lublińca. Oczekujemy również na komentarze Starosty Lublinieckiego oraz Wójtów gmin.   

Zdjęcie, arch: KWW Nowoczesny Lubliniec

 1. Czy ktoś mi wytłumaczy jaki interes ma makpol w finansowaniu tej pani? Jej komitet: https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/komitet/40962
  Dlaczego jej pełnomocnikiem jest zarząd firmy makpol czyli Maciej Polak? Dlaczego siedziba jej komitetu to adres siedziby firmy makpol w której zresztą pan Julian też pracuje. Opublikujesz te pytanie?

  Odpowiedz
 2. To pewnie te niby plotki 🙈

  Odpowiedz
 3. Plotki ? To żadne ploty, to faktycznie.
  Każdy biznesmena chce mieć znajomego na stołku, wtedy wszystko łatwiej załatwić lub kupić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.