W poniedziałek 19 lutego na stronach Urzędu Miejskiego w Lublińcu opublikowano “Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej przebudowy skrzyżowania ulic Klonowej i Inwestycyjnej”.
Wcześniej, w ostatnich dnia września 2022 roku, rozstrzygnięto procedurę Zapytania Ofertowego na opracowanie, wartej ponad 33,5 tys. złotych, koncepcji przebudowy obecnego skrzyżowania [szczegóły w linku poniżej]
Dokumentacja projektowo – kosztorysowa obejmować ma przede wszystkim budowę ronda jednopasowego, trójwlotowego z przejazdem dla dużych gabarytów.
Ważnym elementem projektu, oraz planowanej w późniejszym terminie budowy, ma być wykonanie bypassu z ulicy Inwestycyjnej w Klonową.
Będzie to dodatkowa jezdnia prowadzona dla relacji w prawo, trwale oddzielona od jezdni ronda, wyposażona w pas włączania do ruchu na ul. Klonowej. Ma ułatwić to przepływ samochodów ciężarowych wyjeżdżających z zakładów produkcyjnych znajdujących się przy ul. Inwestycyjnej.
Oprócz tego projekt będzie musiał uwzględnić m.in. wykonanie drogi dla pieszych i rowerzystów oraz rozbudowę ulicy Inwestycyjnej na długości 129 metrów oraz Klonowej na długości 199 metrów. To również przebudowa kabli elektroenergetycznych, sieci gazowej, wodociągowej, oświetlenia, odwodnienia drogi i kanalizacji deszczowej.
Otwarcie ofert nastąpi 4 marca. W przypadku wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowo – kosztorysowej, termin jej sporządzenia wyniesie do 9 miesięcy.
Najpewniej po upływie tego czasu Miasto przystąpi do procedury przetargowej na wykonanie prac terenowych. Duże znaczenie dla przepływu ruchu w rejonie strefy ekonomicznej w trakcie budowy ronda będzie miało zakończenie instalacji nowego wiaduktu na ulicy Powstańców Śląskich – zakończenie tej inwestycji planowane jest na koniec lutego 2025 roku.
Przebieg procedury Zamówienia możecie śledzić: TUTAJ
Czytaj również [arch. 9/2022]
To miało być już wykonane na etapie budowy zakładów w tym obszarze… Ale jak to pod polskim batem… wszystko od końca
Ale głupoty, kto kazał im firmę tam stawiać? Niech cierpią , a nie za pieniądze podatnika ronda stawiać eh
Do projektu dokłada się KSSE a przebudowa ma duże szanse na 85% dofinansowanie z środków UE.