Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w GMINIE WOŹNIKI. Do dyspozycji mieszkańców 200 tysięcy złotych!

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w GMINIE WOŹNIKI. Do dyspozycji mieszkańców 200 tysięcy złotych!

Budżet Obywatelski Gminy Woźniki, jako forma konsultacji społecznych, wprowadzono po raz pierwszy w 2019 roku. Mieszkańcy mogli w ten sposób sami zdecydować, na co przeznaczyć część budżetowych pieniędzy w wysokości 200 tysięcy złotych. 

Propozycję projektu zadania do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec gminy, pod warunkiem uzyskania na etapie zgłoszenia poparcia co najmniej 8 osób zamieszkujących Gminę Woźniki.

W tej edycji, podobnie jak w poprzednim roku, złożenie propozycji projektów zadań, jak i głosowanie na wybrane projekty odbywać się będzie tylko za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej wozniki.konsultacjejst.pl – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Woźnikach.

Dla osób nieposiadających np. komputera z dostępem do internetu, w Urzędzie Miejskim zapewnione zostaną urządzenia umożliwiające skorzystanie z sieci.

Władze gminy przypominają, że zadanie może mieć charakter wyłącznie inwestycyjny, z zaznaczeniem, że ma ono zostać wykonane na nieruchomości będącej własnością Gminy Woźniki.

Zachęcam mieszkańców do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego. Liczę na Wasze interesujące propozycje. Najciekawsze z nich z pewnością uzyskają poparcie głosujących. Pamiętajcie przy tym, że dzięki Budżetowi Obywatelskiemu macie wpływ na inwestycje przeprowadzane w naszej gminie – podkreśla Burmistrz Woźnik, Michał Aloszko.

Jakie projekty wybrano w latach poprzednich?

W ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 11 propozycji projektów zadań. Po drobiazgowej weryfikacji uznano jednak, że tylko pięć z nich spełnia wymogi formalne. Głosowanie odbyło się w listopadzie 2019. Oddano 1664 ważnych głosów. Najwięcej osób (635) zagłosowało na platformę widokową na Górze Coglowej w Woźnikach [na zdjęciu] i to zadanie rekomendowano do realizacji w roku 2020.

Podczas drugiej edycji wymogi formalne spełniły tylko trzy projekty. Najwięcej głosów zdobył pomysł pod nazwą: „Witamy w naszej gminie! Spójny system identyfikacji wizualnej dla całej Gminy Woźniki” – Obejmuje on tzw. witacze oraz tablice sołeckie, tablice historyczne, przyrodnicze i informacyjne o gminie i danej miejscowości. Projekt przewiduje także oznakowanie tras turystycznych, pieszych i rowerowych oraz montaż kierunkowskazów do najciekawszych obiektów i miejsc, ze szczególnym uwzględnieniem wyremontowanej drogi polnej Lubsza-Kamieńskie Młyny jako pilotażowej trasy rowerowej – argumentował autor zwycięskiej propozycji, Tomasz Nowicki. Pomysł uzyskał poparcie 804 z 1811 głosujących mieszkańców.

Więcej tekstów dotyczących poprzednich edycji BO w gminie Woźniki: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.