Rusza przebudowa mostu w Solarni. Sprawdź którędy prowadzić będzie trasa objazdu [Gmina Pawonków]

Rusza przebudowa mostu w Solarni. Sprawdź którędy prowadzić będzie trasa objazdu [Gmina Pawonków]

W najbliższym czasie użytkownicy drogi łączącej Solarnię [gm. Pawonków] ze skrzyżowaniem dróg w kierunku Lublińca, Lisowic i Koszwic [droga powiatowa 2322S], będą musieli korzystać z objazdu. Powodem jest niezbędna przebudowa i remont przestarzałej konstrukcji mostu zlokalizowanego na północnych obrzeżach sołectwa. 

Przetarg na realizację inwestycji rozstrzygnięto w Urzędzie Gminy Pawonków. Prace, których koszt sięgnął ponad 1,8 mln złotych, mają zakończyć się najpóźniej przed świętami Bożego Narodzenia.

Jak podkreślono w treści projektu organizacji ruchu wyznaczonej na czas inwestycji: “Remont mostu uniemożliwi dojazd do centrum”.

Dojazd do Solarni prowadzony będzie przez miejscowość Kośmidry – od drogi powiatowej ul. Lublinieckiej, przez ul. Stawową, następnie ul. Brzozową, która prowadzi do m. Solarnia. Dojazd do centrum będzie prowadzony ul. Strażacką i Lubliniecką.

Droga, na której zlokalizowany jest most zamknięta będzie po obu jego stronach za pomocą zapór drogowych ustawionych w odległości około 20 metrów przez obiektem. Odpowiednio oznakowany objazd wydłuży trasę do i z Lublińca o 7 kilometrów.

W ramach prac zaplanowano wymianę wszystkich elementów konstrukcji drewnianej i zastosowanie żelbetowej płyty pomostu zespolonej ze stalowymi dźwigarami oraz nawierzchnię asfaltową. Wybudowane zostaną ciągi dla pieszych – zabezpieczone barieroporęczą. Odwodnienie mostu będzie miało charakter powierzchniowy. Nowa konstrukcja powstanie na istniejącej podstawie mostu.

Źródło: BiP UG Pawonków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.