Włamanie do kościoła pw. św. Katarzyny w WOŹNIKACH. 24-latek zatrzymany przez lublinieckich policjantów

Włamanie do kościoła pw. św. Katarzyny w WOŹNIKACH. 24-latek zatrzymany przez lublinieckich policjantów

– Kryminalni z lublinieckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który skradł z kościoła w Woźnikach pozłacaną monstrancję. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowano na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

O dokonanym włamaniu dyżurny lublinieckiej komendy powiadomiony został przez pracownika kościoła. Zauważył on otwarte drzwi do świątyni, które na co dzień w ogóle nie są otwierane. Pracownik poinformował również, że wewnątrz kościoła skradzione zostały przedmioty kultu religijnego.

Na miejsce zdarzenia udali się kryminalni oraz technik kryminalistyki. Głównym łupem włamywacza padła pozłacana monstrancja – precyzuje asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Śledczy ustalili, że sprawca włamał się do świątyni bocznymi drzwi. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu już po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany, a skradzione przedmioty odzyskano w całości.

Sprawcą zuchwałej kradzieży okazał się 24-latni mieszkaniec… gminy Woźniki.

“Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Podejrzany, po przedstawieniu zarzutu kradzieży z włamaniem, przyznał się do zarzucanego czynu. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności”- czytamy na stronie lublinieckiej KPP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.