Rusza rozbudowa Zespołu Szkół w LUBECKU. W części przedszkolnej powstanie drugi oddział

Rusza rozbudowa Zespołu Szkół w LUBECKU. W części przedszkolnej powstanie drugi oddział

Ponad 2,1 miliona złotych wyniesie koszt przebudowy i rozbudowy istniejącej części Zespołu Szkół w Lubecku. Zgodnie z założeniem, prace mają potrwać maksymalnie do końca lipca 2022 roku. Inwestycja realizowana będzie z myślą o rozszerzeniu działalności tutejszego przedszkola na placówkę charakterze dwuoddziałowym.

Przedsięwzięcie realizowane przez Gminę Kochanowice dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Obok przebudowy istniejącej części Zespołu Szkół, w ramach prac zaplanowano jego rozbudowę w kierunku południowo – zachodnim. Pozwoli ona na powiększenie dotychczasowych pomieszczeń oraz umożliwi dobudowę osobnego wejścia od strony ul. Lipskiej.

Pomieszczenia techniczne rozmieszczone będą w podpiwniczonej części gmachu, włącznie z możliwością przechowywania rowerów czy hulajnóg.

Pierwszy oddział wyznaczony zostanie na parterze, natomiast drugi oddział na piętrze budynku – będą one połączone poprzez klatkę schodową. W obu lokalizacjach znajdą się sale do zajęć, pomieszczenia gospodarcze, toalety, magazyny zabawek, a także miejsca do składowania leżaków i pościeli.

Dodatkowo na piętrze wydzielone zostaną pomieszczenia administracyjne.

Szatnia dla dzieci uczęszczających do obydwu oddziałów znajdzie się na parterze. Posiłki dla przedszkolaków podawane będą w salach. Połączenie pomiędzy przedszkolem a szkołą stanowić będzie winda.

Forma architektoniczna dobudowy nawiązywać będzie do istniejącego budynku i pokryta zostanie dachem płaskim. Obok wszelkich niezbędnych prac związanych m.in. z siecią wodno – kanalizacyjną czy elektryczną, stolarką, malowaniem, oświetleniem czy montażem zabezpieczeń przeciwpożarowych, szkoła poddana zostanie termomodernizacji.

Czytaj również [arch. 12.2020]

Dodatkowe środki na inwestycje w powiecie lublinieckim. Poseł Gawron: “Pragnę przekazać państwu doskonałe wiadomości”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.