SADÓW: Kolizja na drodze wojewódzkiej 906… z alkoholem w tle. Lublinieccy policjanci apelują o rozwagę

SADÓW: Kolizja na drodze wojewódzkiej 906… z alkoholem w tle. Lublinieccy policjanci apelują o rozwagę

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 51-letnia mieszkanka Lublińca, która spowodowała kolizję drogową na ulicy Powstańców Śląskich w Sadowie (droga wojewódzka 906). Nietrzeźwa kierująca osobówką doprowadziła do kolizji z ciężarowym mercedesem – poinformowano przed południem na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 26 września, przed godziną 7:00.

Na szczęście w groźnie wyglądającym zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Sprawczyni odpowie przed sądem za jadę po alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej, grozi jej kara 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – podała KPP.

Z pierwszych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów wynika, że 51-letnia kierująca samochodem osobowym marki Hyundai, jadąc od Koszęcina zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzyła w prawidłowo jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. W zdarzeniu brał udział jeszcze jeden pojazd jadący bezpośrednio za hyundaiem – poinformował asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Lublinieccy policjanci apelują!

Na przytoczonej sytuacji widać, że często konsekwencje jazdy po alkoholu ponoszą nie tylko sami nietrzeźwi sprawcy, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że zdarzenia drogowe spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach.

Zawsze wsiadając za kierownicę musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU!

Niestety wciąż zdarzają się kierujący lekceważący tę dewizę, którzy swoim zachowaniem narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego nie bądź obojętny, kiedy widzisz na drodze podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Zdjęcie: KPP Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.