Seria wygranych Akademii i niespodzianka w Dobrodzieniu

Trwa zwycięska passa na parkietach trzecioligowych koszykarzy Akademii Sportowej Lubliniec, którzy w czwartkowy wieczór, wyjazdowym zwycięstwem nad liderującym w tabeli zespołem KS Start Meble Dobrodzień przedłużyli serię wygranych do 5 zwycięstw.

Drużyna Startu to zdecydowany faworyt rozgrywek, który do meczu z koszykarzami z Lublińca przystępował tylko z jedną porażkę na koncie, poniesioną w meczu wyjazdowym. Wygraną Akademii na parkiecie w Dobrodzieniu, tym bardziej należy uznać za sukces, bo była to pierwsza i jedyna porażka zespołu Startu we własnej hali (zespół KS Start Meble Dobrodzień zakończył już rozgrywki w sezonie zasadniczym zajmując 1 miejsce).

Koszykarze z Lublińca udanie weszli w mecz i po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 5 punktów. Dzięki konsekwencji i determinacji w drugiej kwarcie nie pozwolili przeciwnikom na zniwelowanie prowadzenia, a dokładniej dorzucili jeszcze jedno oczko do przewagi, tym samym na przerwę do szatni schodzili z zaliczką 6 punktów ( 42-48). Mimo, iż trzecia kwarta również zakończyła się zwycięstwem Akademii i to wyraźnym (20:28), nie można było być pewnym zwycięstwa.

Zespól Startu grający do tej pory trochę ospale zaczął grać z „większym zębem” i po serii celnych rzutów trzypunktowych zniwelował przewagę do 6 oczek. Koszykarze z Lublińca otrząsnęli się jednak bardzo szybko i dzięki celnemu rzutowi za 3 punkty Sebastiana Pasieki ( 20 pkt.) wrócili na właściwe tory. Zachowując koncentracje w końcówce meczu nie pozwolili wyrwać sobie zwycięstwa i ostatecznie pokonali zespół Startu w stosunku 98:104.

Po raz kolejny świetne zawody rozegrał jeden z liderów Akademii Sportowej Lubliniec Matusz Kulicki, który w spotkaniu pokazał dużą jakość w wielu elementach koszykarskiego rzemiosła, jednocześnie aplikując przy tym przeciwnikowi 30 punktów. Na wysokości zadania stanął również grający trener Adam Richter, który okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, zdobywając 31 punktów. Bardzo dobre zawody w barwach Akademii rozegrał również Adam Pietrzik ( 21 pkt.), który wespół z Tomaszem Boroszem i przy pomocy wspomnianego Matusza Kulickiego skutecznie ograniczyli grę podkoszowych zawodników z Dobrodzienia.

KS Start Meble Dobrodzień – Akademia Sportowa Lubliniec 98 : 104
(22:27, 20:21, 20:28, 36:28)

Akademia Sportowa Lubliniec: Adam Richter 31 pkt. (3×3), Mateusz Kulicki 30 pkt. (2×3), Adam Pietrzik 21 pkt., Sebastian Pasieka 20 pkt. (2×3), Tomasz Borosz 2 pkt., Piotr Toman, Seweryn Świtek, Tomasz Kamiński, Maciej Kasprzak, Bartosz Kielichowski.

KS Start Meble Dobrodzień: Tomasz Nogalski 29 pkt. (5×3), Łukasz Bąk 16 pkt. (3×3), Patryk Mruczyński 10 pkt., Paweł Szafraniec 10 pkt., Dominik Desczyk 10 pkt. (1×3), Michał Cieśla 9 pkt. (2×3), Dominik Rak 6 pkt. (2×3), Michał Szlichta 6 pkt., Mariusz Rybka 2 pkt., Michał Cieślak, Michał Szatanik.

Obecnie zespół z Lublińca zajmuje 4 miejsce w tabeli, mając do rozegrania jeszcze jedno spotkanie wyjazdowe z zespołem MUKS Akademii Sportowej Jełowa. Zwycięstwo AS Lubliniec w tym spotkaniu zapewni koszykarzom z Lublińca zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach trzecioligowych.

Komplet wyników i tabela: TUTAJ

1. Jedna z nielicznych ekip w sportach drużynowych w Lublińcu, która z powodzeniem gra na poziomie 3 ligi. Brawa dla koszykarzy. Przez tą pandemię nie można nawet przyjść na mecz. Dobrze, że w końcu napisał pan artykuł o tym zespole panie Julianie. Szacunek dla pana, dobry artykuł.
    P.S. Jest w ogóle jakaś drużyna w naszym powiecie, która gra na poziomie 3 ligi lub wyższej w sportach drużynowych ?