Sieraków: Kto zwyciężył w piłkarskim turnieju?

Sieraków: Kto zwyciężył w piłkarskim turnieju?

We wtorek, na terenie boiska sportowego “Orlik” w Sierakowie Śląskim, odbył się Turniej Piłkarski dla Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Ciasna. W rozgrywkach, którym przyglądał się Przewodniczący Rady, Henryk Pluta, dominowały drużyny z Sierakowa. Najważniejsza była jednak dobra zabawa i promocja aktywności fizycznej w przededniu letnich wakacji.

W boiskowej rywalizacji wzięły udział drużyny chłopięce i dziewczęce. W pierwszej z tych kategorii wystąpiły trzy drużyny – SP Sieraków, SP Ciasna i SP Zborowskie – grające w systemie każdy z każdym. Dwa zwycięstwa zanotowali gospodarze turnieju wygrywając 5:2 z ekipą ze Zborowskiego i 3:1 z uczniami z Ciasnej. W pojedynku Ciasna – Zborowskie padł wynik 0:3. Z uwagi na obecność dwóch drużyn, w kategorii dziewcząt rozegrano tylko jedno spotkanie, w którym Sierakowianki pokonały 3:0 rówieśniczki z Ciasnej.

Serdecznie dziękuję za udział w dzisiejszych rozgrywkach i wspaniałą walkę w każdym meczu – mówił Henryk Pluta w trakcie dekoracji uczestników – Tego typu spotkania to pozytywna inicjatywa, kreująca zdrowe postawy, nie tylko w sporcie ale też w innych dziedzinach życia – dodał Przewodniczący Rady Gminy Ciasna. Patron turnieju, wraz z opiekunami poszczególnych drużyn – Adamem Jelonkiem, Andrzejem Zdrojewskim i Janem Ochmanem, wręczył dyplomy i puchary drużynom oraz zawodnikom wyróżnionym za osiągnięcia indywidualne.

Chłopcy:

  1. SP Sieraków Śląski, 2. SP Zborowskie, 3. SP Ciasna

Dziewczęta:

  1. Sieraków Śląski, 2. Ciasna

Najlepszy Zawodnik – Dawid Parkitny (Sieraków)

Najlepsza Zawodniczka – Karolina Bator (Sieraków)

Najlepszy Bramkarz – Patryk Strzoda (Zborowskie)

Najlepsza Bramkarka – Marie Luise Ochmann (Ciasna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.