Szachy to przeżytek? Nic z tych rzeczy! Ponad 90 zawodników rywalizowało z okazji 750-lecia Lublińca

Z okazji 750-lecia Miasta Lublińca, w tutejszym Hotelu Zamek w minioną niedzielę odbył się Otwarty Turniej Szachowy pod nazwą “Szachy Lubliniec”.

Organizatorem rozgrywek był LKS Sparta Lubliniec. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubliniecki.

Ponad 90 zawodników oraz międzynarodowa obsada sprawiły, że było to jedno z najbardziej prestiżowych przedsięwzięć przygotowywanych na okoliczność jubileuszu miasta.

W trakcie turnieju rozegrano 9 rund z tempem gry po 10 minut na partię dla zawodnika + 5 sekund na każdy ruch.

W zawodach zwyciężył Piotr Piesik (IM) uzyskując bardzo dobry wynik 8,0 punktów. Drugie miejsce zajął zawodnik z Ukrainy Vadim Razin (II kt) z liczbą 7,5 punktów, a na trzecim uplasował się Janusz Sroka (km) – reprezentant TMS “Roszada” Gliwice z dorobkiem 7,0 punktów.

Najlepszym Spartanem został Marek Zychowski (II+ kt) reprezentujący LKS Spartę Lubliniec – gromadząc 6,5 punktów i kończąc zawody na 8 miejscu.

Wyróżniono również zawodników w trzech kategoriach – w gronie dzieci zwyciężyła Julia Wieczorek (III kt) z MDK Chorzów. W kategorii juniorów do lat 18 najlepszy był Kamil Mośny (I kt0) występujący w barwach SSZ “Strzybniczanka” Tarnowskie Góry, natomiast w kategorii kobiet najwyżej uplasowała się Agata Binkowska (km) z UKS’u 21 Podlesie.

– Impreza była bardzo udana i z pewnością przyczyni się do promocji szachów, miasta oraz Ziemi Lublinieckiej – podkreślił Marek Rupik, jeden ze współtwórców niedzielnego wydarzenia.