Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w rejonie Woźnik. Motocyklista nie przeżył zderzenia z samochodem ciężarowym

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w rejonie Woźnik. Motocyklista nie przeżył zderzenia z samochodem ciężarowym

Lublinieccy śledczy wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w środę 11 października na autostradzie A-1 w rejonie Woźnik (powiat lubliniecki).

“W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklistą, kierowca jednośladu poniósł śmierć. Apelujemy o ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego” – czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Do zdarzenia doszło przed godziną 9:30. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego marki Fiat Ducato z motocyklem marki BMW, 39-letni motocyklista – mieszkaniec Inowrocławia, poniósł śmierć.

Na miejscu wypadku lądował helikopter LPR. Autostrada na tym odcinku była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy, kierując ruch na węzeł Częstochowa – kierunek Ostrawa. Na miejscu obecny był prokurator, a czynności procesowe prowadzili policjanci z drogówki lublinieckiej komendy.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się śledztwie. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy również, aby dostosować prędkość do szybko zmieniających się o tej porze roku warunków na drodze – przypomina asp. Monika Wacławek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Na podstawie /zdjęcie: KPP Lubliniec

W 2022 roku, w całej Polsce motocykliści uczestniczyli w 1827 wypadkach drogowych, w których zginęło 153 kierujących motocyklami i 5 ich pasażerów, a 1553 motocyklistów i 155 pasażerów motocykli zostało rannych.

Do 50,9% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści lub ich pasażerowie, przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstały z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Motocykliści byli sprawcami 770 wypadków, w których zginęło 101 osób, a 759 zostało rannych.

  1. … świetnie. Porywający tytuł: “… Motocyklista nie przeżył zderzenia z samochodem ciężarowym”. Pięknie Pan Panie Redaktorze “podkręca”. Owszem, Dawid uziemił Goliata, niemniej… , … ach ci motocykliści …

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.