“Twoje TAK ma znaczenie” – za nami kolejna edycja akcji prozdrowotnej, tym razem w MDK Lubliniec

“Twoje TAK ma znaczenie” – za nami kolejna edycja akcji prozdrowotnej, tym razem w MDK Lubliniec

W minioną sobotę na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu oraz w holu MDK odbyła się VIII edycja Kampanii “Twoje TAK ma ZNACZENIE”. Wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu mieszkańców, którzy skorzystali m.in. z darmowych badań profilaktycznych. Nie zabrakło przy tym wielu propozycji artystycznych i integracyjnych. Zwieńczeniem spotkania była uroczysta Gala Finałowa.

Misją Fundacji “Twoje TAK ma znaczenie” jest organizacja akcji prozdrowotnych oraz towarzyszących im debat, wydarzeń kulturalnych i integracyjnych.

Głównym koordynatorem oraz inicjatorem przedsięwzięcia jest lekarz, pediatra i mieszkaniec Lublińca – Karol Kukowka, który włącza w organizację poszczególnych wydarzeń środowiska medyczne, organizacje pozarządowe i lokalne instytucje.

Nadrzędnym celem corocznej kampanii jest promocja zdrowego stylu życia oraz stosowania regularnych badań profilaktycznych. W trakcie ósmej osłony mieszkańcy mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji m.in. w zakresie: glikemii (stężenie glukozy we krwi), ciśnienia, wszelkiego typu USG, EKG z konsultacją, składu ciała z konsultacją, dietetyki, fizjoterapii, masażu, osteopatii (dysfunkcja układu ruchu), badań dotyczących gęstości kości, spirometrii (pozwalającej zweryfikować czynność płuc), terapii wodorowej czy badań dotyczących wykrywania guzów piersi itd.

Atrakcjami towarzyszącymi były m.in. zajęcia sportowe, strefa zabaw dla dzieci oraz strefa degustacyjna. W akcję włączyli się policjanci i strażacy, prezentujący posiadany sprzęt i udzielający informacji z zakresu bezpieczeństwa oraz przepisów [więcej]

Podczas Gali Finałowej na scenie wystąpili aktorzy lublinieckiego “Teatru po Pracy”. Zaprezentowali się w spektaklu “Nie taki sam” – poruszającym problematykę autyzmu, wyreżyserowanym przez Agnieszkę Raj-Kubat i opartym o jej scenariusz zainspirowany książką “Wautyzmwzięci” Ireneusza Gimińskiego.

Gościnnie razem z lublinieckim teatrem wystąpili zaproszeni goście: Tomasz Ciachorowski, Monika Urlik i Anna Świątczak.

Współpraca: Paulina Wojtulek [MDK Lubliniec]

Zdjęcia: Daniel Dmitriew / Karol Kukowka / Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.