W punkcie działającym przy SP ZOZ Lubliniec podano już ponad 30 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19

W punkcie działającym przy SP ZOZ Lubliniec podano już ponad 30 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19

Jubileuszową dawkę otrzymał pan Henryk Koziołek z Lublińca.

Serdecznie dziękuję całemu zespołowi, z jego koordynatorem – panią Iloną Kasprowicz na czele, za przeprowadzenie już 30 000 szczepień. Doceniam trud i poświęcenie wszystkich osób tu pracujących. W początkowym okresie – w dwóch punktach szczepień – szczepionych było ok. 1 700 osób tygodniowo. Obecnie wykonywanych jest ok. 600 szczepień i są to w większości trzecie dawki – podsumował Włodzimierz Charchuła, dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu.

Dotychczas, pod kątem ilości podanych preparatów, na terenie naszego powiatu najlepiej wypada miasto Lubliniec notujące 51,4% w pełni zaszczepionych mieszkańców. Na drugim miejscu plasuje się gmina Herby – 49,7%, a na trzecim gm. Koszęcin (47,8%). Na przeciwległym biegunie znajdują się gmina Pawonków i Ciasna gdzie do tej pory notuje się tylko 36,2% w pełni zaszczepionych mieszkańców.

W województwie śląskim liderem pod względem największego odsetka w pełni zaszczepionych osób są Bobrowniki w powiecie będzińskim (61,8%) przed miastem Katowice z wynikiem 61,6% i miejscowością Psary położoną w powiecie będzińskim (60,8%)

Zakażenia (Polska, województwa, powiaty, gminy) TUTAJ

Szczepienia (Polska, województwa, powiaty, gminy) TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.