Wandale czy silny wiatr? Zniszczone tablice z harmonogramem obchodów 750-lecia Miasta Lublińca

Wandale czy silny wiatr? Zniszczone tablice z harmonogramem obchodów 750-lecia Miasta Lublińca

W minionym tygodniu na terenie rekreacyjnym położonym w lublinieckiej dzielnicy Kokotek doszło do zniszczenia tablic zawierających harmonogram obchodów 750-lecia miasta.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego przekonują, że do uszkodzeń przyczynili się wandale. Straż Miejska nie wyklucza takich okoliczności lecz wskazuje jednocześnie, że zdarzenie mogło mieć związek z porywistym wiatrem wiejącym w czasie, w którym doszło do zniszczeń.   

Każdemu z nas zależy na tym, żeby okolica naszego miejsca zamieszkania była jak najbardziej zadbana. Niestety w naszym otoczeniu znajdują się osoby, które z braku wyobraźni, nudy czy chęci rozładowania nadmiaru negatywnej energii, bezmyślnie niszczą wspólną własność, która służy ogółowi mieszkańców – podkreślają urzędnicy na łamach oficjalnego profilu w portalu społecznościowym Facebook, prosząc świadków o kontakt z oficerami dyżurnymi Straży Miejskiej w Lublińcu.

Trudno na chwilę obecną ustalić czy uszkodzenie tablic wynikało z obecności i celowego działania osób trzecich. Istnieje podejrzenie, że mogły one zostać przewrócone przez silny wiatr wiejący w dniu, w którym doszło do zniszczeń i uderzyły o elementy infrastruktury rekreacyjnej zamontowanej w pobliżu ekspozycji – podkreślił Dariusz Michalski, komendant Straży Miejskiej w Lublińcu.

Dodał, że funkcjonariusze Straży Miejskiej co najmniej trzykrotnie w skali tygodnia monitorują teren rekreacyjny w dzielnicy Kokotek, wyposażony w oświetlenie. Do tej pory nie zanotowano tutaj przypadków dewastacji.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również z Komendą Powiatową Policji w Lublińcu – Obecnie nie prowadzimy żadnego postępowania w związku z uszkodzeniem tablic na terenie dzielnicy Kokotek, ponieważ nie wpłynęło do nas zawiadomienie ze strony właściciela obiektu – poinformował st. sierż. Tomasz Konicki p.o. oficer prasowy lublinieckiej KPP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.