Ważny krok w sprawie budowy nowego basenu w Lublińcu. Ten etap może zadecydować o przyszłości projektu

Ważny krok w sprawie budowy nowego basenu w Lublińcu. Ten etap może zadecydować o przyszłości projektu

1 grudnia Burmistrz Lublińca Edward Maniura uczestniczył w zdalnym spotkaniu z udziałem przedstawicieli miasta Wałbrzycha, ekspertów oraz dyrektora Departamentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, w sprawie ekspertyz oraz świadczenia doradztwa przez konsorcjum firm Collect Consulting S.A. z Katowic oraz Agraria Sp. z o.o. z Warszawy, przy przygotowaniu projektu partnerstwa publiczno-prywatnego dla realizacji budowy basenu w Lublińcu.

Nieco wcześniej, bo 25 listopada podpisano umowę pomiędzy Ministrem Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej a Konsorcjum na świadczenie doradztwa dla strony publicznej przy przygotowaniu i realizacji projektu partnerstwa publiczna – prywatnego. Umowa obejmuje doradztwo kompleksowe (prawne, ekonomiczno – finansowe, techniczne) w celu wyboru partnera prywatnego dla realizacji projektu inwestycyjnego składającego się z dwóch modułów:

  • Modułu Wałbrzych – dotyczącego inwestycji pod nazwą “Budowa letniego parku wodnego – miejsca rekreacji dla mieszkańców Wałbrzych”
  • Modułu Lubliniec – dotyczącego inwestycji pod nazwą: “Budowa krytej pływalni wraz z częścią rekreacyjną w Lublińcu”.

Umowa realizowana będzie w 11. etapach, a całość umowy wykonawca jest zobowiązany wykonać w terminie do 30 czerwca 2023 roku. Wykonawca nie ma zagwarantowanej realizacji wszystkich etapów. W najbliższym dniach ma zostać uruchomiona realizacja I etapu polegającego na przeprowadzeniu Oceny Efektywności realizacji Projektu pakietowego w module PPP – poinformował Jan Grajcar, naczelnik Wydziału Strategii i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Lublińcu.

Jak wskazuje Jan Grajcar, głównym zadaniem wykonawcy w tym etapie będzie określenie najbardziej korzystnego zakresu rzeczowego projektu oraz określenie jak najbardziej korzystnej formy prawnej współpracy w ramach projektu. Okres realizacji I etapu został ustalony na 40 dni od momentu jego uruchomienia.

– Na podstawie wyników prac zrealizowanych w I etapie, gminy będą podejmować decyzję w sprawie dalszego uczestnictwa w projekcie – podkreśla naczelnik WSiZP.

Całkowita wartość umowy wynosi 792.120,00 zł, a wartość I etapu to 180.810,00 zł. Każda z gmin partycypuje w kosztach każdego z etapów na poziomie 5%.

Spotkanie, które odbyło się 1 grudnia, miało charakter organizacyjny i dotyczyło między innymi takich kwestii jak sposób komunikacji, zakresu niezbędnych danych, które gminy mają przekazać doradcy czy sposobu ich przekazywania – precyzuje Jan Grajcar w korespondencji z Lublinieckim.pl

zdjęcie: archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.