Włamywał się m.in. do pomieszczeń na terenie szpitala i Zespołu Szkół w Lublińcu. 23-latek zatrzymany przez policję

Włamywał się m.in. do pomieszczeń na terenie szpitala i Zespołu Szkół w Lublińcu. 23-latek zatrzymany przez policję

Policjanci z Lublińca zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dokonał serii włamań na terenie miasta. Wartość skradzionych przedmiotów szacuje się na ponad 6 tysięcy złotych.

– Sprawca kilkukrotnie włamywał się do pomieszczeń znajdujących się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ulicy Grunwaldzkiej oraz do Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Łupem przestępcy padł sprzęt elektroniczny, wyposażenie pomieszczeń oraz artykuły spożywcze – wymienia asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Lublińcu.

Ostatecznie przeprowadzone w sprawie czynności pozwoliły na zatrzymanie włamywacza, krótko po tym, jak włamał się do pomieszczeń w budynku Zespołu Szkół nr 1. Okazało się, że za tym procederem stał 23-letni mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali również cześć skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.