Z zakazem prowadzenia pojazdów, w stanie nietrzeźwości. Kierowca ciężarówki wpadł w Lisowicach [KPP Lubliniec]

Z zakazem prowadzenia pojazdów, w stanie nietrzeźwości. Kierowca ciężarówki wpadł w Lisowicach [KPP Lubliniec]

Policjanci z lublinieckiej drogówki zostali skierowani do Lisowic, gdzie według zgłoszenia samochód ciężarowy miał blokować drogę krajową na 46.

“Na miejscu okazało się, że kierowca ciężarówki posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami. W czasie rozmowy stróże prawa wyczuli woń alkoholu” – czytamy na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Przeprowadzone badanie dało wynik 0,9 promila. 47- letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego odpowie za popełnienie dwóch przestępstw, złamanie zakazu sądu, jak również kierowanie w stanie nietrzeźwości – poinformował podkom. Łukasz Więcek z KPP w Lublińcu.

Podczas kontroli drogowych lublinieccy policjanci często ujawniają osoby, które pomimo ciążącego na nich sądowego zakazu prowadzenia pojazdów decydują się na wsiadanie za kierownicę. “Pamiętajmy, że złamanie zakazu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia” – przypominają mundurowi.

Jazda pod wpływem alkoholu w znacznym stopniu spowalnia czas naszej reakcji i osłabia możliwości podejmowania szybkich decyzji. Alkohol powoduje wzrost ryzyka utraty kontroli nad prowadzonym pojazdem, jak również upośledza ocenę sytuacji na drodze [źródło: lubliniec.policja.gov.pl]


To niejedyny w ostatnim czasie przypadek zatrzymania kierowcy prowadzącego pojazd na tzw. “podwójnym gazie”.11 kwietnie policjanci ze śląskiej drogówki przeprowadzili działania “Trzeźwość”. Ich głównym celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 38 tysięcy kierujących i zatrzymali 119, którzy nie powinni byli wsiąść za kierownicę (61 w stanie nietrzeźwości oraz 43 w stanie po użyciu alkoholu).

Najwięcej, bo aż 10 pijanych, “wpadło” w Katowicach. Ponadto stróże prawa ujawnili 9 kierujących pod wpływem narkotyków oraz 6 osób z obowiązującym sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi [źródło: slaska.policja.gov.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.