Znamy TERMINARZ rozgrywek piłkarskiej A-klasy w sezonie 2020/21. Niebawem rozkład jazdy w klasie B

Znamy TERMINARZ rozgrywek piłkarskiej A-klasy w sezonie 2020/21. Niebawem rozkład jazdy w klasie B

Podokręg Piłki Nożnej w Lublińcu zaprezentował terminarz rozgrywek o mistrzostwo piłkarskiej A-klasy w sezonie 2020/21. Do nowej kampanii przystąpi 14 drużyn. Inaugurację ligi zaplanowano na dzień 8 sierpnia. Według założeń władz Podokręgu Piłki Nożnej w Lublińcu, runda jesienna zakończy się w dniu 31 października.

Harmonogram rozgrywek powinien stanowić już ostateczną wersję sporządzoną przez Podokręg. Uwzględniliśmy w nim wszystkie uwagi i wnioski, które w ostatnich tygodniach napływały ze strony klubów uczestniczących w rozgrywkach – dotyczą one przede wszystkim rozgrywania poszczególnych spotkań w soboty lub niedziele;

– Obecnie skupiamy się nad przygotowywaniem harmonogramu dla drużyn, które wystąpią w piłkarskiej klasie B. W tym przypadku sytuacja wydaje się bardziej skomplikowana, ponieważ aż sześć zespołów korzysta z boisk należących do innych klubów lub, w przypadku rezerw, dzieli je z pierwszą drużyną. Musimy zatem rozplanować rozgrywki w taki sposób aby uniknąć konfliktu terminów i nie obciążyć samych obiektów nadmierną eksploatacją, o co w swoich wnioskach prosili nas przedstawiciele klubów – podkreślił Artur Makles z Komisji ds. Rozgrywek lublinieckiego Podokręgu Piłki Nożnej.

W dalszej kolejności opracowane zostaną terminarze rozgrywek roczników młodszych.

W pierwszej kolejce rozgrywek o mistrzostwo klasy A (8.08. godz. 17.00) Ruch Kochanowice zagra na własnym boisku ze Spartą Tworóg, LKS Sieraków Śląski podejmował będzie ekipę Płomienia Przystajń (godzina 11:00) a Warta Kamieńskie Młyny zagra u siebie z Pokojem Sadów. Ciekawie zapowiada się starcie Orła Babienicy/Psary z Liswartą Lisów. Huragan Jezioro zmierzy się na swoim terenie z Orłem Pawonków, Mechanik Kochcice gościć będzie Victorię Strzebiń, natomiast KS Gwoździany zagra z Unią Lisowice.

W Podokręgu Piłki Nożnej odbyło się już losowanie par w kolejnej edycji piłkarskiego Pucharu Polski. Zestawienie drużyn opublikowane zostanie w najbliższych godzinach. W tym roku do pucharowych rozgrywek przystąpi łącznie 20 zespołów z naszego podokręgu.

TERMINARZ ROZGRYWEK W PIŁKARSKIEJ A-KLASIETUTAJ

zdjęcie: Radosław Gruca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.