Co trzeba mieć w głowie?! 28-latek zatrzymany w rejonie przejazdu kolejowego w Herbach

Co trzeba mieć w głowie?! 28-latek zatrzymany w rejonie przejazdu kolejowego w Herbach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie uszkodzenia rogatki kolejowej w Herbach, a także o uszkodzenie elewacji Posterunku Nastawniczego. Zatrzymany miał również znieważyć interweniujących funkcjonariuszy Policji.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę wieczorem. Z informacji podanych przez KPP wynika, że sprawca uszkodził rogatkę oraz… rzucał kamieniami w budynek nastawni, wskutek czego doszło do uszkodzenia elewacji oraz wybicia szyby – Zachowanie sprawcy naraziło również na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pracownika nastawni PKP – podkreślił asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Rzecznik KPP dodał, że dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dyżurnego ruchu stacji PKP Herby Stare, który wydał zakaz wjazdu pociągu na przejazd kolejowy, nie doszło do tragedii.

Podczas czynności prowadzonych przez policjantów nieodpowiedzialny mężczyzna dodatkowo znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – informuje lubliniecka KPP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.