Aż 94 km/h w terenie zabudowanym, 8 punktów i “tysiak” do zapłaty! Kierowca przyłapany w Lisowie

Aż 94 km/h w terenie zabudowanym, 8 punktów i “tysiak” do zapłaty! Kierowca przyłapany w Lisowie

Od 1 stycznia 2022 roku zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. Znacząco wzrosła wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze – przypomina Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

O tym, że nowe mandaty są naprawdę surowe, na własnej skórze przekonają się kierujący, którzy dopuszczą się znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości, nie stosują się do przepisów dotyczących pieszych, a także sprawcy kolizji drogowych – czytamy na oficjalnej stronie KPP.

Nowy taryfikator piętnuje najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze takie jak nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie, czy znaczne przekroczenie prędkości. Kara grzywny za te wykroczenia wzrosła o kilkaset złotych.

Zaostrzenie przepisów boleśnie odczuł, zatrzymany 13 stycznia w Lisowie, kierujący samochodem marki Renault mieszkaniec Dobrodzienia. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 94 km/h. Zgodnie z nowymi przepisami policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i nałożyli 8 punktów karnych.

W ostatnim czasie wysokie mandaty, znacznie przekraczające 1 tys. złotych otrzymali również sprawcy kolizji drogowych, które miały miejsce na drogach powiatu lublinieckiego – podkreśla asp. Michał Sklarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Wprowadzone wraz z nowym rokiem zmiany taryfikatora mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze – Pomimo tego, iż nowe przepisy obowiązują dopiero kilkanaście dni, policjanci już obserwują, że kierowcy większą uwagę zwracają na to, by jeździć zgodnie z przepisami i rzadziej dopuszczają się naruszania obowiązujących zasad ruchu drogowego – informuje rzecznik lublinieckiej komendy.

Zaczęło się! Wyższe mandaty za wykroczenia drogowe. Zobacz pełną listę 302 zmian w taryfikatorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.